Onko Huutonet kaatunut?
Kommentit (29)
niinpä.. huuto kesken ja kohta sulkeutuu :(
niinpä.. huuto kesken ja kohta sulkeutuu :(
siitäs sait,kun yritit kyttäysmenetelmällä säästää.
ei huudot välttämättä sulkeudu jos on kerta kaatunut.Voi olla että tulee lisäaikaa huutoihin. Muistelen että joskus on näin ollut, mutta en ole 100% varma.
Ehkä pitäisi tosissaan alkaa käyttämään mikko.fi:ta. Siellä ei ole tällaista kuin huutiksessa. Mutta en vaan osaa mikko.fin ulkoasua, enkä pidä siitä, että etusivulla on niin paljon yritysten ilmoituksia. Tosin en ole aikoihin siellä käynyt, kun tuskailen tuon huutiksen kanssa. Se on mennyt huonommaksi kaikkine tehomyyjä-juttuineen.
ei koskaan pääty katkon/huollon aikana, vaan jos huudon pitäisi päättyä kl 9, jolloin katko alkaa ja katko kestää esim 30min, niin kun 9.30 huutis taas toimii, tulee huutoihin se 30min ns jatkoaikaa, tai se automaattisesti piteneee. toiv ymmärsitte mitö tarkoitan
Ei ole toiminut koko aamuna ekan kerran kokeilin 8 aikaan!
Jep jep! Ei tosiaan toimi. Muistelen että tälläisissä tapauksissa huutoaikaan lisätää kolme tuntia tai jotain kun serverit saadaan ylös. Ja tosiaan voihan se olla muutakin kun huoltokatkos. Niistähän yleensä ilmoitetaan etukäteen. Veikkaan että jossain on kaapelipoikki :) mutta ei se mitään kaikki vaan ULOS HAPPIHYPPELYLLE!!! ei se maailma tähän kaadu :)
Se oli toi jenkkiläinen hakkeriryhmä joka ei saanut 5.11.2011 kaadettua facebookia. Ne otti sitten helpomman kohteen ja nyt niillä on kaikkien salasanat ja tunnarit ja ne huutelee sun kohteillas vaikka mitä. Moro
ilmoitus klo 10:09:
"Huoltokatko Huuto.netissä
Huuto.net-palvelua huolletaan.
Tervetuloa uudelleen katkon jälkeen!
Huuto.net"
Etsellai
Koskas huoltokatko mahtaa päättyä?Oliko siitä mitään arviota?
Jos itse yritän huutonetin sivuille, niin tulee vain ilmoitus sivun laatamisvirheestä.
laittaa sinne tavaraa myyntiin.
Vasta pari kuukautta olen miettinyt, että pitäis ja pitäis...
Eilen illalla laitoin jo kameran lataukseen..
Tää on just niin tätä. Olen huutonet tehomyyjä ja tienaan elantoni huutonetillä. Nyt se saa%&/ kaatui just kun huutokohteeni 113kpl sulkeutui ja kaikki ilman hintavarausta. Voi jukolan tähden sentään. Saankohan korvauksia mitenkään mistään vai onko luukulle mentävä taas lakki kourassa. Voi prkle sentään !!!!!
Päätin siirtyä Tori.fi -käyttäjäksi.
"Ei tietoja
Verkkosivua ei voi ladata, koska palvelin ei lähetä tietoja.
Seuraavassa on joitakin ehdotuksia:
Päivitä tämä sivu myöhemmin.
Virhe 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE): Palvelin katkaisi yhteyden lähettämättä mitään tietoja."
kun yritän sivulle mennä. Mitä tuo nyt sitten meinaa, eli kummassako päässä se vika tmv. on? Aamuyöllä (+-00:00) sivustolle vielä pääsi, mutta nyt ei ole koko aamuna toiminut ja on huuto menossa joka sulkeutuisi illalla ennen 23
tori.fillä on vain murto-osa väkeä huuto.nettiin verrattuna. jos meinaat saada jotain hyvin myytyä tai löytää jotain niin tule äkkiä sieltä pois.
kiitos
http://www.nettimarkkina.com/paul-anka-konserttiliput-2kpl/947606
Huuto.net kaatui ja nyt liput sitten jää tietenkin myymättä sen takia! PRKL!
**skat siellä mitään huoltokatkoa ole, palvelimet kaatunut ja nyt koittavat (ehkä) saada niitä korjatuksi. Huoltokatkoista ilmoitetaan aina etukäteen ja siitä on myös ilmoitus sivuilla huoltokatkon aikana.
olen huutanut yhtä kohdetta joka sulkeutuu yhdeksän aikaan. toivottavasti alkais sivut pian toimimaan.