Milloin Suomeen minimelts-automaatti?
Milloin saadaan Suomeen minimelts-jäätelö/sorbetti-automaatteja?
Tallinnassa on tämmöisiä.
https://www.ulemiste.ee/wordpress/wp-content/uploads/2023/08/elinstow_i…
Niitä makuja on useita, muitakin kuin Suomen kaupoissa löytyvät kiivi ja mango.
Ananas, kirsikka, banaani, pina colada jne. https://minimelts.com/home/
Kommentit (6)
Mieluummin kotimaista jäätelöä myyntiin. Esim Tampereella Minetti valmistaa herkullista jäätelöä ja pk-seudulla Helsingin jäätelötehdas. Emme tarvitse ylikansallisia tuotteita yhtään lisää.
Suomeen mahtuu ulkomaisiakin brändejä, kuten ennenkin on mahtunut. Varsinkin jäätelössä, koska syömme jäätelöä paljon.
Kehityksen jarrut laittaa nuolta alas. Tuotteita myydään jo Suomessa, mutta automaatit ja tuotemakujen laajentaminen olisi todella hyvä lisä.
Miksi täällä käy suomalaiset jäätelönvalmistajat työaikanaan? Menkääs töihinne takaisin, ei tarvi tulla tänne torppaamaan hyviä tuotteita.
Pelkäättekö ettei oma tuotteenne ole hyvä?
https://www.minimelts.eu/locations-in-europe.html
Tuolla ei ole listattu Suomea, vaikka Suomessa myydään kaupoissa kahta sorbettipallomakua, jo muutamia vuosia ollut myynnissä.