Juhliiko työttömät viikonloppua?
Työttömät siis makaa kotona maanantaista perjantaihin joten viettääkö työttömät millään tapaa viikonloppuja kun heillä ei ole töitä arkipäivinä?
Kommentit (32)
Ei ole varaa hirveästi juhlia. Ja vaikka olisi, ap pahoittaisi kuitenkin mielensä ja tulisi palstalle itkemään
Eikö työttömillä ole ikuinen perjantai?
Vierailija kirjoitti:
Eikö työttömillä ole ikuinen perjantai?
Joo työttömät makaa sohvalla kaljaa lipittäen joka arkipäivä, sitten ne kehtaavat valittaa kun tukia leikataan.
Pikemminkin ikuinen, krapulainen rokulimaanantai.
Eikun me juhlitaan arkena. Ei tarvi stressata aikaisesta herätyksestä töihin, vaan voi rauhassa vetää halvinta lageria aamuyöhön ja nukkua puolille päivin.
Öööööööööh työttömät öööööööööh öööööööööh
Vierailija kirjoitti:
Eikun me juhlitaan arkena. Ei tarvi stressata aikaisesta herätyksestä töihin, vaan voi rauhassa vetää halvinta lageria aamuyöhön ja nukkua puolille päivin.
En minä vaan tuommoista tee. Ei pidä yleistää.
Minä vedän huumeita, myyn niitä koulun välitunnilla ja tienaan mielettömästi rahaa ja päälle työttömyyskorvaukset. Juhlin kaikki yöt ja kaadan joka yö uusia naisia. Kyllä kelpaa olla työtön.
Ei vaan laitamme herätyskellon soimaan aamu kuudelta, nousemme ylös, juomme aamukahvit ja kuvittelemme olevamme töissä lauantaina ja sunnuntaina.
Vierailija kirjoitti:
Eikö työttömillä ole ikuinen perjantai?
Enemmän ikuinen sunnuntai sen sunnuntai ahdistuksen kanssa. Vapaa aikaa on mutta arki ahdistaa ja veetuttaa vielä enemmän kuin töissä ollessa. Olen ollut töissäkin ja onhan se ihan hanurista mennä sinne ja olla siellä töissä. Ainoa hyvä on vapaa aika silloin kun siihen on rahaa.
koska ap juhlii niin kaikki juhlii. kaikki muutkin on kuin ap.
Juhliiko kaikki työssä käyvät viikonloppuna vai onko iso osa silloin töissä?
Ei juhita. Lauantai aamuna on kiire hakemaan persupensaa euron litra autoon ja samalla ostetaan persukaljaa lähimatketista, nyt sitä saa ennätys halvalla kun Purra leikkasi verot ja katteet pois. Ja sähköäkin tulee töpselista alehintaan.
Eivät persut turhaan turuilla ja toreilla liputtaneet keltaisia banderolliaan. ennen vaaleja ja nyt on lupausten aika äänestäjille. Kiitos mestari ja rouva.
Ikuinen viikonloppu sohvalla jatkuu
Vierailija kirjoitti:
Pikemminkin ikuinen, krapulainen rokulimaanantai.
En juo alkoholia, millä rahalla sitä joisin?
Ei juhlita viikonloppuja oli töitä tai ei. Sisällä pysytään pakkasella.
Ap voi mennä itse sinne valtion virastoon töihin.
Koska kansanedustaja makaa kotona ja aukoo päätänsä niin kaikii työttömätkin makaa kotona ja aukoo päätänsä.