Miten Mikkosen tila yhtäkkiä voi huonota noin dramaattisesti?
Kommentit (9)
sellaisia tulee helposti, kun makaa paikoillaan ja ruuanpaloja saattaa eksyä henkitorveen, jos nieleminen ei kunnolla toimi. Tai keuhkoveritulppa...on paljon sellaista, mikä voi mättää.
kokemusta vakavasta sairastumisesta. Tulet kyllä ymmärtämään jonakin päivänä että ihminen ei ole kone ja että elämä on arvaamatonta.
raportoidaan päivittäin. Melkoinen mediatyrkky vielä kuoleman porteilla, mahtaa joskus hautajaisista tulla youtubeen filmi.
Ihme ettei heti kuollut.Useimmat saa heti kohtalokkaan kohtauksen.
raportoidaan päivittäin. Melkoinen mediatyrkky vielä kuoleman porteilla, mahtaa joskus hautajaisista tulla youtubeen filmi.
Mä olen 53v ja muistan hänet nuorena tv-toimittajana.
Jos toipumistakin on jo ollut? Ei ymmärrä.
aivoinfarkti on ISO juttu, ja vaikka ekat 24-48 h on varmaan siinakin merkittavimmat kuolemanriskin kannalta (kuten sydaninfarktissa) niin mita tahansa voi sattua, liuotushoito aiheuttaa uutta vuotoa, tulla uusi tulppa, ihan mita vaan. Mikkonen on todella vakavasti sairas mies, vaikka tuosta joten kuten toipuisikin.
että tämä tapahtui ikä1 nkuin sen seurauksena kun siirrettiin Meilahdesta jatkohoitoon. Kyllä tuo olisi tapahtunut vaikka olisi ollut Meilahdessakin. Ihan vaan sattumaa, että kerettiin siirtään sieltä pois.
Kuntoutus on todella tärkeää tuollaisessa tapauksessa ja sen aloittamisen nopeus edesauttaa ennusteen positiivista tulosta.
Valitettavasti tauti vaan on todella vakava ja kuolleisuus korkea.