Jos nyt perustaisit yrityksen, millainen se olisi?
Itse perustaisin mobiiliteknologiayrityksen jossa pyrittäisiin estämään luontokatoa. Yhä enemmän Trumpin johdolla jenkit vetäytyvät ilmastosopimuksista mutta näin kykenisin vaikuttamaan yksilöiden tietämykseen, ymmärrykseen ja sitä kautta valintoihin ja vaikuttavuuteen.
Kommentit (10)
Henkistä valmennusta. Asiakkaalle koko eliniän pituinen sopimus, jota ei voi irtisanoa.
Saisi säännölliset tulot!
Letturavintola. Lätyt kelpaa aina ja kun tuoksu tulee sitä ei voi vastustaa.
Lumenkolaaja. Jos kävisin 5 miljoonassa pihassa kolaamassa lumet eurolla niin olisin miljonääri.
Joku starttirahakusetus suoramarkkinointi ja muu laillinen liiketoiminta
Konkurssifirmojen teknologian trokaus ryskälään ja Kiinaan. Suomalaisten osaajien vienti Keski-Eurooppaan.
Nyt en perustaisi mitään yritystä. Kaksikymmentä viisi vuotta sitten haaveilin omasta äänitysstudiosta, ehkä vähän perusteettomasti, mutta oli minulla jotain käryä äänittämisestä.
On toki vieläkin, muttei tänä päivänä eli nyt enää kannata investoida, kun muutaman satasen Lenovolla ja sopivalla softalla pääsee melkein samaan tulokseen. Hemmetti, kaveri äänitti älyluurilla studiotasoista kamaa muutama vuosi sitten.
Musiikkimaailma on niin eri kuin 25 vuotta sitten.
Nainen ja paku -firman, tekisin sekalaisia putki-, iv-, kylmä-, sprinkleri- ja maaraksa (asennukset ja kuskina) hommija keikkoina yrityksille tarpeen mukaan.
Suomalainen pizzeria