IL: Nina af Enehjelm riitelee lastensa kanssa perinnöstä
Onko tuossa nyt kyseessä oikeasti perintöriita, vai menikö perintö jotenkin pieleen, että pitää oikeudessa oikaista? 🤔 Mietityttää vaan, että miksi ihmeessä ei voi lastensa kanssa asiaa keskenään sopia, kun ovat hyvissä väleissä aina kai olleet.
Kommentit (14)
Äiti kolmea lastaan vastaan. Aika ikävää.
Hyvät välit tulehtuu heti, kun raha astuu kuvioihin.
Kuorikosken poika elänyt omaa elämää. Ninan tyttö Ruotsissa ja poika kai lehtitietojen mukaan "omillaan"
Lasten äiti ei tuo onnenonkija ole.
Leskelle kuuluu osinkona puolet ei koko omaisuus
Vierailija kirjoitti:
Lasten äiti ei tuo onnenonkija ole.
On se Tapsan kahden lapsen äiti.
No tasan ei käynyt nallekarkit siinä jaossa. Jostain syystä Kansan aikaisemman avioliiton lapsi suljettiin perinnön ulkopuolelle. En usko että Nina tappelisi omien lastensa kanssa.
Vaikka eka lapsi ei ole Ninan niin 2 muuta ovat. Ikävää riidellä rahasta ja perinnöstä lastensa kanssa.
Vuosituhannrn äiti oletettu. Kumpikaan lapsi ei halua olla missään tekemisissä äitinsä kanss.a
Nina AF olis just passeli nimi.
Vielä jos toinen nimi olis Based
Nina kävi minun kanssa samalla luokalla. Taisimme olla vähän ihastuneita 55 vuotta sitten.
Vierailija kirjoitti:
Äiti kolmea lastaan vastaan. Aika ikävää.
2 omaa lastaan vastaan 1 :hän on jo aiemmasta suhteesta.Olikohan tuo senkään kanssa naimisissa?Kuorikoski kun oli poika nimeltään .
Kurjia tuollaiset perheen sisäiset riidat.