Lue keskustelun säännöt.
Jos voitan lotossa pääpotin ja mies ottaa sen jälkeen eron, saako se puolet?
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mulla oli sellanen tapaus että sisko halus "luovuttaa" mulle suvun maatilan. Jouduttiin venyttään luovutusta kunnes ero oli selvä koska ex- mieheni oli kärkkymässä "osuuttaan".
Että jos puoliso voittaa jättipotin, toinen voi heti hakea eroa ja vaatia puolet rahoista. Pikkusen haisee juttu sille, että ei oikeudessa menisi läpi..
Mutta tee niinkuin minä, tosin en voittanut pääpottia mutta satoja tuhansia.. En kertonut ukolle mitään, vein lapun pankkilokeroon ja tarkastutin vasta 10 kuukauden päästä eli 3kk eron voimaan astumisesta.
Tänä päivänäkään ukko ei tiedä että voitto tuli silloin kun oltiin vielä harkinta ajalla ja voi että sen uutta pikkuämmää vitutti kun ukko joutui luovuttamaan puolet rahoistaan ja kesämökin minulle ja alle vuoden päästä minulla on enemmän rahaa kuin heillä. Joutuivat ottamaan pankista lainaa:DDDD