onko suhde normaali, jos miehenä itken viikon välein jonkun typerän riidan jälkeen?
Kommentit (2)
Jos sinä jossakin vaiheessa päätät naisesta ottaa itsellesi vaimon, niin pidä huolta siitä että vaimolla on kaikki niin hyvin ettei tulisi niitä riitoja. On pitkä matka siihen että pojasta kasvaa mies ja valitettavasti iso osa parisuhteessa olevista miehista ei ole kasvanut koskaan. Lähtökohtainen oletus että joku sitä puolisoa risoo jos asioista tarvii riidellä. Toki, riitoja nyt tulee ja siinä ei ole mitään ihmeellistä mutta jos ne päättyy niin pahasti että asioista täytyy yksin itkeä niin ei kuulosta hyvältä.
Monesti se mitä nainen haluaa ja tarvitsee on rakkaus, turva, osallisuus ja vastuunotto.
Kaikki se hyvä mitä puolisosi eteen teet, kumpuaa varmasti moninkertaisena takaisin. Eli jos osaat vaimosi pitää tyytyväisenä, se on siunaukseksi elämääsi. Hyvät parisuhteet ovat taitolaji ja vaatii paljon kasvua. Hyvä lähtökohta molemmille on se että jos laittaa toisen itsensä edelle niin siitä ei voi seurata kuin hyvää.
Väittäisin että tässä maailmassa suurin asia mikä naisia risoo on turvan puute. Ei voida luottaa siihen että mies pysyy huonoinakin hetkinä, miehestä ei enää ole taloudelliseksi turvaksi koska yhteiskunta muuttunut niin että parisuhteetkin eletään ns. takaovi auki. Vaikka perustetaan perhe ja tehdään lapsia, perheet hajoaa ja nainen jää lasten kanssa yksin. Maailmasta on tullut niin pinnallinen että arvot jotka pitävät suhteet kasassa pinnallisia ja materialistisia. Heti kun tulee vaikeaa, on helpompi vaihtaa kun tehdä työtä suhteen eteen. Helppo ja nopea on se mitä haetaan.
Nainen ei itkevää betacuck kauaa katsele