Kyllä on hiljaisin uudenvuodenaatto vuosiin
Suomen 5. suurimassa kaupungissa, ei oo jengillä rahaa ostaa raketteja, no ei kyllä kaupungillakaan.
Kommentit (14)
Ihan tavanomainen jyskytys täällä ainakin on ollut kuudesta asti. Monena aiempanakin iltana ja yönä on raketteja ammuttu ja tuota minusta on ollut aiempaa vuosia enemmän.
No voi kun oiski, mutta ihan yhtä paljon jengi rahaa taivaalle syytää kuin aiemminkin.
Täällä on paljon enemmän pauketta kuin aiempina vuosina.
Kyllä täällä toiseksi suurimmassa on jytissyt jo monta tuntia.
No ei kyllä ole. Se kyllä olisi kiva, että noita ammuskeltaisiin vain siinä puolenyön aikaan eli aloitettaisiin vuoden vaihtuessa ja viimeistään puoli yksi olisi kaikki raketit ammuttu ja ihana hiljaisuus.
Vierailija kirjoitti:
Pakkanen pitää ne sisällä.
No, ei kai ne nyt jätä raketteja tuon takia ampumatta?
Kyllä täällä paukkuu, klo19 aikaan alkoi.
Ei Suomessa ole varaa ostaa raketteja kuin niillä, jotka käyttävät niiden maksamiseen Kela Goldia.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä täällä toiseksi suurimmassa on jytissyt jo monta tuntia.
Samoin täällä suurimmassa. Melko isoja jysäyksiä on tänä vuonna kuulunut ja siihen päälle se normaali tasainen jyske.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä täällä paukkuu, klo19 aikaan alkoi.
Täällä alkoi tosi täsmällisesti klo 18 ja sitä ennen oli monta tuntia oudonkin hiljaista. Puolenpäivän aikaan kuului myös jotain yksittäisiä raketteja ja siitä ehkä johonkin kolmeen asti. Sitten oli tosiaan hiljaista ja nyt on sen 3,5 tuntia ollut ihan tasainen pauke.
Vituttaa tämä useimpia päiviä jatkuva jyske. Miksi aina vaan sallitaan ?
Helsingissä ainakin jytisee pakkasesta huolimatta.
Täällä ihan järjetön pauke. Ei ole kiva :(