Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Toinen mies kiinnostaa liikaa.

Vierailija
11.10.2011 |

Olen ollut naimisissa pitkään, mutta avioliittoni on kuollut jo vuosia sitten.Seksiäkään ei ole ollut enää vuosiin.Yritin itse aikani, mutta en sitten enää jaksanut, kun lapset, työ ja kotityöt veivät voimani.Kummallakaan ei ole ollut muita, itse olen muutamia kertoja ihastunut, mutta mitään ei ole tapahtunut.Nyt olen opiskelujeni puitteissa tekemisissä miehen kanssa, joka myös varattu.Lisäksi hän on minua jonkin verran nuorempi.Meillä niin sanotusti kemiat kohtaan tosi hyvin.Huumorintaju on samanlainen ja hän vetää muutenkin puoleensa.Hän on vastakohta mun miehelle, empaattinen ja ystävällinen.En tiedä onko hän kiinnostunut muuten kuin kaverina, koska hänen ympärillään varmasti naisia riittää.Itse olen yrittänyt pitää matalaa profiilia, mutta välillä ehkä katseista voi jotain päätellä.Jotenkin me vaan ajaudumme aina samaan seuraan.Olen kuitenkin siinä tilanteessa että en voi ajatellakaan avioeroa.Olen yrittänyt jotenkin tehdä tämän miehen itselleni vastenmieliseksi ajatella, mutta heti kun näen hänet uudestaan kaikki hyvät suunnitelmani kariutuvat.Miten itse olette selvinneet tällaisesta tilanteesta?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin pitkään ihastunut. Jossain vaiheessa en enää kestänyt vaan minun oli pakko kertoa toiselle miehelle. Toinen mies tiesi että olen varattu, tunsi minun mieheni töiden kautta. Ei hyvin, mutta jotenkin... Sanoi ettei voi koska olen varattu. Antoi ymmärtää että kyllä jos olisin vapaa, mutta en ole.



Ihastukseni siitä hieman laimeni. Nolotti, vaikka mies ei jyrkkää eitä sanonutkaan. Mutta silti, hävetti.



Minulle ja miehelle se oli hyvä asia, aloin panostamaan enemmän avioliittooni. Toisinaan en voi olla ajattelematta mitä olisi voinut tapahtua,jos olisin ollut vapaa tai mies ei olisi avioliitostani välittänyt.

Vierailija
2/2 |
11.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pisteen jälkeen tulee välilyönti.

Vittuilun jälkeen tulee litsari.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi kahdeksan