Linnan juhlissa Petteri kertoo taas, miten talous lähtee nousuun -
Kommentit (12)
Petterillä lähtee käsi yläviistoon nousuun, on ollut liian paljon persujen kanssa tekemisissä.
Hän hourailee jo. On sellaisessa sokerihumalassa kun on niin pitkä kakku lusittavana.
Tarkoitatko Petteri Punakuonoa, jonka nenä loistaa punaisena aina kun hän valehtelee?
Vierailija kirjoitti:
Petterillä lähtee käsi yläviistoon nousuun, on ollut liian paljon persujen kanssa tekemisissä.
Kokoomuksen persuuntuminen on kyllä surullista katsottavaa. Ennen he olivat typeryksiä, nyt ahdasmielisiä typeryksiä.
Vierailija kirjoitti:
Tarkoitatko Petteri Punakuonoa, jonka nenä loistaa punaisena aina kun hän valehtelee?
Petteri Paskaa, joka varastaa rahaa ja yllättyy, kun rahan omistaja ei voi enää käyttää sitä.
Sille voisi iskeä imukupilla kyrvän otsaan koristeeksi......samoin purnukalle.
Talousluvuissa on selkeästi nähtävissä positiivista pohjavirettä!
Petteri on samanlainen selittäjä kuin Lasse Lehtinen. He ovat kuin kaksi mädäntyneitä marjoja. Onneksi en huomenna katsele vuoden karjamarkkinoita
Se on kuin puoliverisessä prinssissä hirnyrkin noutaminen luolasta. Pitää juoda koko myrkkymalja tyhjäksi, vaikka kuinka tekisi pahaa.
Petteri on ainakin koko illan nousussa. Ihan varmasti juo nytkin. Minkä verran kokoomusporhot siis ne puolueen tukijat pulveroi nenää niin sehän on ihan hys, hys. Ei suomessa tapahdu sellaista. Ihan vain sattumalta kokaiinin käyttö on kasvanut valtavasti. Varsinkin juuri helsingissä.
Saisivat maksaa illalliskortin juhliin menijät , eikä verorahoilla juhlia.
Nuo pa**kat olisi korkea aika repiä kovalla kädellä hiuksista vitt**un tuolta päättäjien paikoilta ja raskaat syytteet koko maan ja kansan yhtenäisyyden ja talouden tuhoamisesta. Se linna mihin tuollaiset psykopaatit kuuluvat ei ole presidentin, ehkä pääsevät kättelemään jonkun kallun mopokerhon presidenttiä siellä kivitalon häkissä sitten ensi itsenäisyyspäivänä.