Miksi jotkut ostaa kalliita ketsuppeja kuten heinziä tai meiraa kun K-menu ketsuppi maksaa 37cnt/kg?
Kommentit (67)
Huvipuistohullu kirjoitti:
Koska meiran ketsuppi on parempaa
Ja maksaa kevyet 15x enemmän...
Koska en ole löytänyt k menu ketsuppia tuohon hintaan. 0.81c/kg olen löytänyt.
Ketsuppiasiat on herkkiä. Meillä on aina Heinziä. Kokeilin välillä jotain Lidlin omaa, joka sai hyvät pisteet jossain vertailussa,, mutta en mä oikeasti ollut tai ole valmis vaihtamaan.
Tuo K-Menu on sellaista sontaa, että jos tuohon olisi pakko tyytyä, niin mieluummin on ihan ilman ketsuppia. Kyllä kestupissakin maku ratkaisee.
Halpaa ja hyvää ei ole ellei osta kahta.
MIKSI, SAATANA, MIKSI???????????? NNNNNNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINNNNNNNNNNNNN?????
Vierailija kirjoitti:
Huvipuistohullu kirjoitti:
Koska meiran ketsuppi on parempaa
Ja maksaa kevyet 15x enemmän...
Tarttee ostaa ehkä 2 kertaa vuodes, ni mitä väliä? 🤷
Ostan sitä mistä tykkään eli Meiraa.
Kuinka helvetisti pitää ketsuppia vuodessa vetää, että lähtee säästämään pari euroa kilon ketsuppipullosta? 3 eurolla saa hyvää ja eurolla paskaa! Eikö ihmisiä kiinnosta ollenkaan maku?
Mutti on parhainta jos itsetehty on loppu.
Itsetehtyhän ei juuri mitään maksa, kun kasvattaa tomaatitkin itse. Soseet pakkaseen, nin ei tarvii niin ei tarvii etikan kanssa läträtä. Itse inhoan sen makua. Pieni sitrus riittää hapoksi.
En voi tietenkään tietää, mutta on kuitenkin yksi juttu, eli mitä se sisältää. Se on joillekkin tärkeää, ja ovat valmiit siitä myös maksamaan enemmän.
Esimerkkinä vaikka lisätyn sokerin määrä, mutta voi olla muutakin kyseessä. Ja silloin kun se on tärkeä joillekkin, niin sitten se on, ja sillä hyvä.
Onko k menu ketsuppi jotenkin heikompilaatuista vai miksi et ostaisi sitä jos halvemmallakin saa. Laitatko Instagramiin kuvan Heinz ketsuppipullosta lautasen vieressä
Lapsi haluaa Felixiä. Aikuiset syövät sitä makeuttamatonta sinikorkkista.
Kokeile joskus piruuttasi että ostat Heinziä ja k-menua. Tule sitten kertomaan että onko saman makuista?
hernneet/mansikatmyydään litroina
Nestemäinen katsuppi kiloina🤔karkkien paino ?
Vierailija kirjoitti:
Kuinka helvetisti pitää ketsuppia vuodessa vetää, että lähtee säästämään pari euroa kilon ketsuppipullosta? 3 eurolla saa hyvää ja eurolla paskaa! Eikö ihmisiä kiinnosta ollenkaan maku?
Ihan samaa kamaa ne halvemmat on..
Koska meiran ketsuppi on parempaa