Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

rintatulehduksesta kysyisin

Vierailija
08.10.2011 |

mulla taitaa vähän pukata päälle,mutta "vauva" jo 10kk! Onko siis ihan normaalia,kun mulla ei ole ikinä koskaan milloinkaan ollut vaikka oon aika huolettomasti vauvojani imetellyt. Jopa pakkasessa pihalla kun oli pakko siinä ja nyt saada maitoa.. Onko muilla ollut näinkin vanhan vauvan kanssa? Toinen rinta siis muhkurainen ja kipeä,oon antanut vauvalle siitä nyt illalla maitoa ,mutta pakkautuukohan nyt toinenkin rinta jos en myös siitä imetä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

unohtamatta kuitenkaan sitä tervettä. Ja lypsä saunasa/kylvyssä/suihkussa minkä ehdit.



Minulla oli ensimmäisen lapsen kanssa paha tulehdus ihan alussa ja olin toisten kanssa todella varovainen ihan imetyksen loppumetreille asti. Sitten unohdin varoa ja seurauksen tietenkin oli tulehdus. Kakkosen kanssa olin juuri lopettamassa imetystä ja lopetusta piti tulehduksen takia siirtää.

Vierailija
2/3 |
08.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuntuu vaan hölmöltä et nyt tulee kun ei edes pikkuvauvojen kans ole koskaan niin käynyt. Hyvää tuuriahan se tietysti on ollut ja ihan liikaa siihen oon kai luottanutkin. Eiköhän tää tästä.ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhestäkin tuli vasta kun olin lopettamassa imetystä.



Mutta ei siis vielä ole tulehdus, jos ei ole kuumetta, joten nyt vain tyhjennät sen rinnan (imettäen tai pumpaten varovasti), painelet sitä muhkuraa vaikka lämpimällä vehnätyynyllä. Kyllä se siitä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme neljä