Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kirjoita vaikka sata kertaa vauva palstalke

Vierailija
19.11.2025 |

Me jatkamme törkeitä rikoksia ja jopa rahojesi varastamista?

Niin, uskomstonta että tuollainen  sonta voi olla mahdollista Suomessa ja jotkut tietää sitä vsin läpällä pelleilynä. Mielestäni läppä e voi olla asiat jotka ovst  ihan rikoksia lakiteknisesti.



 Ja kyllä, kyse on sellaisista, vaikka ääliö tomppeleille on uskoteltu osittain varmaan  onnistuneesti, että se yksi valittaa asioista mitä tapahtuu nyt kaikiöle välillä, eikä mitään rikoksia ole tapahtunut. 



Tuohan on juuri se juju. Kun on tspahtunut ja oikeasti moni asia on hönen kohdallaan tahallisesti sabotoitu. Ei mitään sattumaa niinkun uskotellaan ääliöille.  Mitä nuorempi sitä helpommin nähtävästi  uskoa. Voi voi niitä teinityttöjä ja poikua joille valehdeltu ja rankasti. Ovat niin timerana mulana jutussa. Täytyy olla todelka ääliö,  jos kuulee kaikesta mitä tapahtunut  ja leimaisi sen sattumiksi vaan. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
19.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

V niinkuin verikosto

Vierailija
2/2 |
19.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Skitsofreniaa sairastavan teksti voi olla epäloogista, joskus täysin sekavaa sillisalaattia sisältäen omia sanoja (neologismit). Joskus taas skitsofreniaa sairastavan teksti on korostuneen seikkaperäistä, yksityiskohtiin takertuvaa, sisällöltään ja tunneilmaisultaan köyhtynyttä tai väsyttävää saman asian toistamista (perseveraatio). 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme yhdeksän