Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olipas äiti taas riidanhaluinen

Vierailija
03.11.2025 |

Kun ihmettelee että miksi:

- Kun tehdään lasu koulusta ei oteta yhteyttä äitiin (ainoa huoltaja) vaikka lain mukaan pitää ottaa yhteyttä. Kuulemma ilmoituksista ei lähetetä enää mitään papereita. 

- Ei tajuta,  että  numero mistä soitetaan on vanha kun sieltä ei vastata. 

 

- Ei tajuta kysyä numeroa koulusta. 

 

-Kun äiti ihmettelee kun sanotaan,  että numeroa ei ollut ja tietää sen laittaneensa varmasti koulun tiedostoihin, on mukamas höperö tai ei uskota. 

 

Kun näistä sanotaan napakasti on mukamas riidanhaluinen. No sitten ollaan. Sääli vaan että joihinkin menee täydestä. Ei tajuta että se joka ei sanoisi mitään olisi hölmö. Mistäköhtien yhteiskuntien on sama kun ihan mitä vaan voi tehdä ja sanoa vanhemman ja perheen kanssa? 

 



 

 

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
03.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Opetetaan ja uhataan että jostain menneistä voidaan syyllistää vanhempaa kuten pari vuotta sitten sano ikävästi jollekin opelle. No kyllä lapset oppii, että ei se ihan niin mene kuitenkaan, vaikka kuinka haluttaisiin vanhempi mustamaalata. 

Sitten kuulee olleensa mukana riidoissa sellaisten kanssa kenen kanssa ei ole ikinä riidellyt. Korkeintaan sanonut asiallista kritiikkiä. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä yhdeksän