Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jenkkien Patrioteja nöyryytetty Ukrainassa Venäjän ballistisilla

Vierailija
06.10.2025 |

Venäjän modifoidut ballistiset menevät jenkkien Patrioteista läpi, että sujahtaa:D Taas on jenkkien"huippuaseita" nöyryytetty Ukrainassa. Ensin "ylivoimaiset" Abramsit poltettiin tuhkaksi suuressa vastahyökkäyksessä kymppitonnin droneilla ja nyt Patriotit:D  Talebanien kiviritsoja vastaan ne pärjäävät, mutta eivät oikeaa armeijaa vastaan.

Kuinka iso osa jenkkien sotilasbudjetista menee markkinointiosastolle? Ovat onnistuneet rakentamaan kuplan"superaseista":D, joita sitten voi myydä EUn hönöille kovaan ylihintaan kuten Apple myy krääsäänsä.

Venäjä muuttuu koko ajan vaarallisemmaksi. Venäjällä on aina ollut huipputeknologiaa ohjuksissaan, mutta ilman sotaa niitä ei olisi alettu modifoimaan.Sota ei heikennä Venäjää vaan tekee siitä päivä päivältä vahvemman ja kokeneemman:)

Nyt on sota vasta alussa ja voitonvarma Putin hyökkää seuraavaksi pieneen NATOmaahan.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla