Serkut saapi naija
Täällä monet tuntuupi luulovan ettei serkut saa naija! Kylläpä se on oikein luvallista ja liekkö pienillä paikkakunnilla ylleistäkin!😀
Kommentit (7)
Ei kai sisarustenkaan naimista laissa ole kielletty ja vaikka olis niin ei taida virkamiehet riittää tätä vartioimaan.
Kyllä serkut kuuluukin naija ja ekana!
Minä en kuitenkaan siihen usko että naapurin Late ja vaimonsa serkuksia keskenään olisi.
kummi tädin tehtäviin kuuluu opettaa naimisen taidot pojalle ensin itse opastaa ja sitten opastaa poikaa miten tytärtään naidaan kristillinen tapa mihin muuten kummeja tarvittaisi.
AP:n kohdalla serkukset taitavat olla jo kovin kaukaisia sukulaisia jotka naivat, AP:n typerästä murretekstistä päätellen hänen vanhempansa ovat sisaruksia, samoin kuin isovanhemmat ja heitä edeltävät. Sisäsiittoiset mutantit kirjoittavat tuolla tavoin.
Nils hei, ei sekään ratkaise sun omgelmaa, kun et saa niiltäkään, jatka vaan niitten porojen nussimista.