Lue keskustelun säännöt.
Flunssan jälkeen viiltävää kipua rintakehällä??
26.09.2025 |
Kaksi viikkoa sitten alkoi flunssa josta jo toipumaan päin. Nyt makuuasennossa äkillisesti viiltävää kipua joka kulki "viiltoina" vasemmalta oikealle rintakehän yli. Kolme tällaista kipuviiltoa, sitten kipu loppui. Toipilas 38 v. nainen. Ei tupakoi, ei ylipainoa. Ei halua soittaa päivystykseen eikä anna muidenkaan soittaa puolestaan. Flunssasta toipunut hyvin eikä ole rehkinyt vaan levännyt on.
Joo niin kyselen onko muilla ollut flunssan oireena/jälkioireistona tämmöistä? Flunssa ollut pitkäkestoinen, alkoi lievästi ja epätavallisen hitaasti. Koronatesti oli neg.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Jotain lihaskipua varmaan, oletko yskinyt paljon? Viiltävä kipu ei ole sydänperäistä ainakaan, puristava on. Tietysti jos kivut on kovia ja toistuvia, voi alkaa ihmettelemään ja kysymään lääkäriltä. Mutta tuon perusteella ei tartte mielestäni huolestua.