Kankkulan kaivoon lain puitteissa?
Siis onko niin, että sosiaalipalvelut lastensuojelu voi tarjota tai ohjata perheitä ja alaikäisiä yksityisten psykologipalveluiden terapiajaksoille? Siis nämä yksityiset tavallaan pysyvät yrityksinä pystyssä näillä konsulttipalveluiden ostoilla?
No, kuinka monessa palveluostossa tuloksena on tervehtyminen? Vai käykö niin, että alaikäinen siirtyy tai on edelleen häirikkölinjalla ja tuottaa vaivaa muille ihmisille, naapureille, poliisille, kauppiaille, yhteiskunnalle?
Hienosti sijoitettua verorahaa, jos tosiaan niin on, että ostellaan palveluita jotka eivät tuota muuta kuin lisäharmeja!
Ja jotkut ihmiset todellakin tämän sijoitustoiminnan palveluista nauttivat oikein ruhtinaallisin annoksin!
Hah haha .... Siis nyt ajatuksen löhde ihan supisuomalaiset ongelmatyypit, joille tarjotaan vaikka mitä......
Onks päihdetyypillä viiskytvuotisjuhlat meneillään....