Kateellinen mieheni kavereille, koska heiltä ei odoteta seksiä
Olen kateellinen mieheni kavereille, koska heidän kanssaan mies haluaa viettää aikaa, vaikka luvassa ei olekaan seksiä.
Minun seurassani mies haluaa olla suunnilleen vain silloin, jos hänen tekee mieli seksiä. Silloin on minulle ystävällinen ym. Muuten olen miehelle ilmaa.
Koen itseni patjaksi. Tai reiäksi. Olen kertonut miehelle, koen olevani kiinnostava lähinnä vain kaulasta alaspäin. Miehen kommentti oli tasoa, et kyllä häntä myös suu kiinnostaa.
Neuvoja?
Kommentit (6)
Jos olette naimisissa, niin tietenkin huolehdit miehesi tarpeet.
Itsekin juttelen mieluummin kavereiden kuin vaimon kanssa. Sorry to say. Häneltä alkaa tulla väkisin jotain piilovittuilua jostain pikkuasiasta, mikä sitte pilaa koko tunnelman. Miesten kesken ei koskaan tule tuollaista fiilistä, vaan juttu jatkuu mielenkiintoisena.
Seksissä vaimo on kyllä aivan priimaa ja erittäin kiihottava vielä 20 vuoden jälkeenkin.
Samaistuin
M45
Eihän tuo ole edes fuckbuddy tai friends with benefits, koska et kelpaa edes ystäväksi. Parisuhde tuo ei ole mitenkään päin. Jos sinulle on ihan ok kelvata panoseuraksi, mutta muuten ei, niin jatkakaa ihmeessä.
Ei kannata haaskata elämästään päivääkään tuollaisessa parisuhteen irvikuvassa. Sinä todellakin olet miehelle pelkkä reikä eikä se sitä edes salaile mutta jostain syystä se on sinulle ihan ok kun et pistä miestä pihalle.
Vierailija kirjoitti:
Ei kannata haaskata elämästään päivääkään tuollaisessa parisuhteen irvikuvassa. Sinä todellakin olet miehelle pelkkä reikä eikä se sitä edes salaile mutta jostain syystä se on sinulle ihan ok kun et pistä miestä pihalle.
Niin. Helppo netissä noin sanoa, mutta jos on vaikkapa yhteinen asuntovelka, mahdollisia yhteisiä sijoituksia, yhteiset lapset (ja tuttavapiiri) jne jne niin eipä se ero ihan niin helppoa olekaan kuin tuossa sanot.
- ohis
Tiedän tilanteen ja myös sen, ettei tuollaiseen "parisuhteeseen" pidä jäädä yhtään roikkumaan. Itse en ymmärtänyt lähteä heti vaan kuvittelin tilanteen muuttuvan paremmaksi, mutta eihän se muutu.
Mies ei ole kiinnostunut. Ei vaikka onkin ihan itse valinnut niin kumppaninsa kuin senkin, että eletään parisuhteessa.