Onko hiuspanta jotenkin outo aikuisella
Kaupoissa näkee hiuspantoja myynnissä, mutta jostain syystä koskaan sellaista ei näe kenenkään päässä.
(Ja tarkoitan siis ihan tällaisia hillityn värisiä hiuspantoja, en mitään selkeästi lapsille suunnattuja)
Kommentit (8)
Juuri ajattelin tässä päivänä muutamana, että toivoisin hiuspantoja käytettävän useamminkin. Jostain syystä monilla naisilla, usein naisnäyttelijöillä, on kummallinen kampaus, jossa ylikasvanut otsatukka tai muut "sivuverhot" ovat koko ajan silmillä. Sitten sitä tukkaa suitaan jatkuvasti sivuun haittaamasta.
Jopa poliisisarjoissa tukka on muuten kiinni, mutta nämä häiritsevät sivuverhot on pakko olla irrallaan.
Joo, olen ehkä niuho kun kiinnitän tällaiseen huomiota, mutta on kyllä alkanut nykyään häiritä.
Ihan kivoja, mutta jotenkin tuntuu vähän puristavilta. Ei kaikki
Itselle tuli mieleen, että eräs käytännön syy etenkin hieman vanhemmilla naisilla voi olla siinäkin, että moni tarvitsee silmälaseja ja hiuspanta lasien kanssa voi tuntua epämiellyttävältä/hankalalta
Olen joskus koittanut hiuspantaa pitää, mutta on osoittautunut vaikeaksi löytää sellaista, joka samaan aikaan ei purista liikaa, mutta sitten ei kuitenkaan valahda otsalle kun vaikka töissä täytyy kumartua nostamaan jotain
Mulla on sellainen kiva panta, mutta sitä tulee käytettyä valitettavan harvoin. Mulla on herkkä pää, ja yhdistelmä panta ja rillit ei tee hyvää. Varsinkaan työpäivinä ei voi pantaa pitää, sillä sitten ei voisi pitää kuulokkeita.
Ei ole outo jaa olen niitä kyllä nähnyt naisten päissä.