Poika käy vain puskapissalla??
Meidän 4vuotias poika on alkanut nyt kesällä käymään ainoastaan ulkona pissalla. Juoksi yksi päivä sisältä ulos että pääsee pissaamaan terassin viereiseen puskaan. Olen sanonut että tarpeet on parempi tehdä siellä vessassa kuin ulkona mutta silti poika aina puskassa pissalla. Ei onneksi ole tehnyt tätä missään muualla paitsi omassa pihassa mutta haluisin rajoittaa tätä jottei ala käymään jossain kaverillakin puskissa pissalla!.!.! Neuvoja??
Kommentit (6)
Veden säästö ja urealla lannoitus on ihan ok.
Puhtaaseen veteen virtsaaminen on rikos luontoa kohtaan.
Tarkastele omaa toimintaasi äläkä skitsoa lapsesi normaalista toiminnasta.
Hieno homma että poika oppii jo nuorena miten pärjää ilman vessaa hädän hetkellä, vielä opettelee kyykkypaskan niin hän on vapaa moisista vessanpytyistä.
Kai sinun pitäisi itse pystyä lastasi ohjeistamaan ja kasvattamaan? Mutta kuten joku yllä sanoi niin ainakin säästää vettä! Tosin ällöttävää jos jatkaa aikuisuuteen asti. Näin juuri huoltoasemalla aikuisen miehen muna ulkona pissaamassa huoltsikan puskaan. 🤮
Oletko kateellinen pojallesi kun sinä naisena et kehtaa mennä ulos pissalle? Ja onhan tuo lopulta aika kätevä veden säästökeino kun joka vessan vedossa kuluu puhdasta vettä