Salilla ei ollut ketään aamulla
Kyseessä iso sali, aika 8-10. Ei ristinsielua. 20 juoksumattoa vapaana, oli mistä valita. Kolmessa kerroksessa laitteita ja painoja, mutta kesällä ei ketään paikalla paraatiaikaan. Melkein tuli rikollinen olo laittaessani saunan päälle.
Tammikuussa ei taas sekaan sovi.
Kommentit (7)
Itse olin keskisuurella salilla klo 6.30 tänään. Ensin siellä ei ollut ketään, sitten tuli kaksi ihmistä. Siksi minä niin aikaisin käynnin, että saisin olla rauhassa. Saunassa en käynyt.
Parasta kesässä. Saa treenata rauhassa.
Iso kauppa aamulla ihan tyhjä, ei ristin sielua. Melkein tuli rikollinen olo kun paistopisteellä munkkeja valitsin.
Tammikuussa ei taas sekaan sovi.
Oletpas oikea onnenpekka!
Itselläni tilanne, että vaikka klo. 5 menisin, niin johan on kaikenmoista ähisijää ja hiivakainaloa niin että päät kolisee yhteen.
Ihmiset aloittavat ns treenaamisen tammikuussa, helmikuussa jaksetaan vielä käydä ehkä paristi viikossa, maaliskuussa sitten ehkä kerta viikkoon ja käyntikerrat vähenevät entisestään kesää kohti. Heinäkuussa salilla ei ole kuin ne, jotka treenaavat tosissaan. Elokuun puolivälin jälkeen tulee taas porukkaa paikalle, lomat kun on lusittu ja syyskuu onkin jo suorastaan vilkas. Sitä vilkkautta riittää marraskuun puoliväliin, jolloin hiljenee taas taikaiskusta. Joulukuussa on hiljaista, mitä pidemmälle joulukuuta päästään, sitä vähemmän porukkaa. Loppiaisen jälkeen ei sitten taas sekaan sovi.
Vierailija kirjoitti:
Parasta kesässä. Saa treenata rauhassa.
Olen vaihtanut salia ja nyt on aamuisin hiljaista. Odotan syksyä kauhulla: mitä jos sali on seitsemältä täynnä tekopirteitä juttelijoita?
Salirotta asuu salilla.