Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

"Menkkoja edeltävä pahoinvointi" onko sellaistakin?

Vierailija
02.08.2011 |

Tuolta toisesta ketjusta bongasin käsitteen "menkkoja edeltävä pahoinvointi"... onko sellaistakin?



Minulla on nyt imetysaikana ollut ajoittain aivan raskauspahoinvointia muistuttavaa kuvotusta, en osaa sanoa missä vaiheessa kuukausittaista kiertoa se tapahtuu kun kierto on niin epäsäännöllinen. Olisiko siis joku pms -oire ehkä?



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
02.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä mulla ainakin on siinä 3-7päivää ennen menkkojen alkua aivan järjetöntä pahoinvointia, vatsavaivoja ja oksenteluakin tuolloin ilmenee. Tätä on jatkunut jo hyyyyyyvin pitkään ja neuvolassa kertoivat että on pms-oire.

Itsellä tämä oireilu alkoi vasta kun lopetin e-pillereiden käytön.

Vierailija
2/2 |
03.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei nyt mitään oksentelua, mutta noin vikkoa ennnen menkkojen alkua, alkaa hajuaisti herkistymään ja aamuisin on kuvottava olo, saatan välillä yökkiä esim. hampaita pestessä. Ja tätä esiintyy vain silloin, kun mitään hormonaalista ehkäisyä ei ole käytössä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla