Parhaat asennot kun toiveissa raskaus?
Mitkä olisi parhaita asentoja kun toiveissa olisi raskaus? :)
Meillä on mieheni kanssa molemmilla valtava vauvakuume ja toivoisimme, että raskaus alkaisi mahdollisimman pian.
Kommentit (11)
Tuntuu, että herkästi sperma lähtee heti valumaan pois sisältäni vaikka mies on jonkin aikaa sisälläni tulemisensa jälkeen juuri tämän takia ettei heti valuisi pois.
Takaapäin lusikassa ja miehen kalu jää loppuyöksi sisään tapiksi niin, ettei pisaraakaan pääse valumaan ulos.
Ei se siellä kuitenkaan koko yötä pysy, valitettavasti.
Ennenkin on tultu samantien raskaaksi ilman mitään pelleilyä itsekin heti seksin jälkeen pesulle ja heti raskaana silti. Jos ei oo ongelmia siinä nii ei se mitään vaadi.
Esikoista yritimme 5 kuukautta ja nyt molemmilla ikää tietenkin enemmän ja pahoin pelkään, että menee vielä kauaemmin aikaa.
Jos mies ruiskii kohdunsuulle missä asennossa vain, aina yhdellä siittiöllä on mahdollisuus osua maaliin. Valtaosa valuu kuitenkin pois viimeistään valkovuotona.
Öö, siis se sinne ja menoksi. Ei asennoilla ole mitään väliä. Kunhan oikean reiän se mies löytää niin tosi hyvät mahkut.
Korkkarit kattoon asento. Pidä sen jälkeen jalkoja seinää vasten.
No jos ei parissa kuukaudessa tärppää, niin menet pylly pystyssä vaikka johonkin pusikkoon niin voit saada jo useampiakin mahdollisuuksia tosi nopeasti eikä tarvi ährätä kotona eri asentoja sen ukkelin kanssa.
Jossain lehdessä suositeltiin lähetyssaarnaajaa niin että pyllyn alla on tyyny. Jotkut myös nostavat seksin jälkeen jalat seinää vasten. En kyllä oo varma onko nämä vaan iltapäivälehtien tunnetusti hatusta vedettyjä vinkkejä.
Ei kai asennolla ole mitään väliä. Ehkä sen verran, että painovoima veisi spermaa kohti kohtua.