Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hävettää, nolottaa, vituttaa.. haluaisin vajota maan alle...

Vierailija
01.06.2011 |

Eilen juttelin töissä työkaverin kanssa, johon olen ihan tosi ihastunut. Työaikani oli jo loppunut. Uppouduin hänen juttuunsa, kun saimme olla kahden huoneessa. Sitten pomo käveli sisään ja lopetin jutun ihan seinään, sanoin lähteväni kotiin pomon kanssa samaa matkaa. Jätin työkaverin ja sanoin heipat. Näin hänen loukkaantuneen ilmeensä. Kotona harmitti ja kadutti, kun en osannut asiallisesti lopettaa keskustelua.

No laitoin sitten illalla fb:n kauttaa viestin tälle työkaverille, että olen pahoillani, kun niin tökerösti lähdin paikalta. Hän ei ole vastannut.. ja mua NOLOTTAA. Ei olla mitään teinejä niinkun tän jutun perusteella voisi luulla. Sanokaa jotain,, olenko ihan idiootti. Olen melko uusi vielä tuolla työpaikalla, varmaan nauravat kaikki siellä..Hitto!

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
02.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nosto

Vierailija
2/10 |
02.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehet eivät oikeasti pohdi joka asiaa niin syvällisesti. Et tehnyt mitään noloa. Yritä unohtaa koko juttu :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
01.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

että mikä sua tuosta tarkalleen ottaen nolottaa? En huomannut mitää noloa tekstin perusteella..

Vierailija
4/10 |
01.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikenlaista elämässä. Muutaman päivän voi nolotta, mutta kyllä se unohtuu.



Pikkujuttujahan nuo. Jos asiasta tulee puhetta, niin sano, että tajusit työaikasi loppuneen ja tuli kiire vaikka kauppaan. Jos asiasta ei puhuta, niin oot kuin mitään ei ois satunut ja jatkat sen työkaverin kanssa juttelua yms.

Vierailija
5/10 |
01.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

että menin laittamaan sen viestin- ja todella taisin paljastaa ihastukseni. ap

Vierailija
6/10 |
01.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

joskus sitä tekee hölmöjä, joskus ne hölmöt teot tuntuvat itsestä paljon hölmömmiltä kuin mitä toiset asian näkevät. Ehkä työkaverisi ei ole käynyt fb:ssa? Ja tuskin hän asiasta muille puhuu. Et sinä nyt mitään maata mullistavaa ole tehnyt. Ehkä nolompaa olisi ollut jos pomosi olisi yllättänyt sinut sängystä työkaverisi kanssa? Eikö? Nämä on näitä elämän pikku mokia, jotka pian unohtuvat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
01.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja työkaverisi mies, niin voin 100 varmasti sanoa, että hän ei ole tuota tilannetta tai sun viestiä sen koomin analysoinut! Ei se eeeti vastaa tai vastaa, ei tarkoita mitään suuntaan tai toiseen. Mies ei ole tosiaan sen enempää asiaa pohtinut, joten jos vain pystyt niin älä sinakään. Asiat tapatuu jos tapahtuu ja ellei niin mitään hävettävää ei ole.

Vierailija
8/10 |
01.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko itse varattu? Aina sattuu ja tapahtuu elämässä, mutta harvoin ne jutut mitenkään pidemmälle johtaa varattujen kesken ja samassa työpaikassa. Ihastumiset piristää, älä ota paineita ;)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
01.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

itse varattu, mies ei(ainakaan ole kertonut). Mun mielestä toi viestin lähettäminen oli niin noloa ja teinimäistä. Jos ensin mokaa ja sitten vielä jotain hölmöjä viestejä lähettää niin apua..Kumpa saisin peruttua koko viestin.

Vierailija
10/10 |
01.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

joku vielä sanoa jotain..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi seitsemän