Tekeekö Purra tämän puolueen alasajon tarkoituksella! Onko kenties Kokoomuksen myyrä?
Tämmöisiä tässä nyt mietin samalla, kun katon jääkiekkoa.
Kommentit (11)
Mitä kokoomus hyötyy antti lindtmanin vaalivoitosta
Kokoomus päinvastoin toivoo persujen kannatuksen nousevan, jotta hallitus pysyy pystyssä vakaasti. Se on sdp, kepu ja muu oppositio, jotka yrittävät murtaa persujen kannatusta.
Vierailija kirjoitti:
Mitä kokoomus hyötyy antti lindtmanin vaalivoitosta
No ainakin tällä hallituskaudella on saanut toteuttaa märät leikkausunelmansa ja samalla saadaan tuhottua Perussuomalainen puolue, josta oli tulossa iso pelaaja Suomen politiikassa. Kokoomus on isolla todennäköisyydellä myös seuraavassa hallituksessa ja vieläpä kirstun vartijana, joten peruuttaminen nykyisen hallituksen päätöksistä ei tuleonnistumasn.
Venäjän myyrä se on, kuten koko perusVenäläiset. Viikon välein jää kiinni jiju persu Venäjän kanssa veljeilystä.
Puolueen? Purra on aktiivisesti ajamassa alas koko suomalaista yhteiskuntaa ja sinä itket jostain sisäsiittoisen paskahoususakin kerhosta?
Kokoomuksen veljespuolueen (Yhtenäinen Venäjä) myyrä?
Persuissa nyt vähän sellainen - viimeinen sammuttaa valot - meininki.
Jos totta puhutaan nuo Purran tietyt kohua herättäneet kirjoitukset ova tuntuneet minusta täysin esitykseltä, niistä puuttuu aito kiihko, joten Riikka voi hyvinkin olla oikeasti globalisti.