Mikä Netflixin tilalle?
Ei ole tullut enää pitkiin aikoihin mitään mielenkiintoista, uudet sarjat ja elokuvat ovat huonoja pääosin, ei makuuni. Onko jokin jossa elokuvia, sarjoja, mielellään brittiläisiä ja josta halutessaan pääsee irti ilman kommervenkkejä?
Kommentit (12)
Olen viimeisen kuukauden aikana katsonut niin paljon Brittisarjoja Areenasta, että piti varata lennot Britanniaan :)
Sama ongelma joka maksukanavalla.
maailmassa on rajallinen määrä katsottavaa ja kaikki on jo kertaalleen nähty.
Minulla on Proton VPN (sveitsiläinen) ja katson eurooppalaisia kanavia. Suosikkejani ovat ruotsalainen SVTplay-ja RAIPlay-appit. Opiskelen rennosti italiaa, koska olen hulluna italialaiseen ruokaan. Katson muutenkin paljon italialaisia ruoanlaittovideoita ihan oppimistarkoituksessa.
Kirjastojen ilmaisessa Cineast-palvelussa on jonkin verran elokuvia.
Ja jos brittijutut kiinnostaa, Katsomo +. Siinä on mukana Britbox.
Vierailija kirjoitti:
Kirjastojen ilmaisessa Cineast-palvelussa on jonkin verran elokuvia.
Aika ankea valikoima
Ota vaikka prime ja katsot mielenkiintoiset ja vaihda palvelua toiseen. Usein siellä on Ilmaisjakso tai tarjoavat tarjouksia kun lopetat. Ilmaiset vielä lisäksi
Vierailija kirjoitti:
Ja jos brittijutut kiinnostaa, Katsomo +. Siinä on mukana Britbox.
Onko? Kiitos vinkistä!
Nykyään saa kirjastosta sen oman tunnuksensa, jonka avulla katsoa kirjastojen filmejä online-muodossa. Sen lisäksi Elonet.
Miten olisi ihan ulkoilma? Paljon terveellisempää ja kiinnostavavampaa kuin ruudun töllääminen.
Lainaa kirjastosta kirjoja.