Miksei mies painosta parisuhteeseen
Tiedän, ettei miehelleni ollut helppoa löytää naista, jonka kanssa pääsisi suhteeseen. Nyt kun löysi minut, ei ota ohjia käsiinsä ja etenee suhteessa hitaasti. Miksei mies ymmärrä, että naisen löytämisen lisäksi pitäisi painostaa siihen yhteenmuuttoon ja perheenperustamiseen?
Kommentit (3)
Mitäpä tähän sanoisi? Nainen aina väkisillä haluaa vastahakoisen miehen, ja sitten ihmettelee, kun miestä ei kiinnosta koko suhde. Harva mies edes haluaa tai tykkää olla missään parisuhteessa. Aina ne naisen kanssa seurustelut tekee miehistä yksinäisiä ja onnettomia. Suhteessa myös alkaa varoa sanomisiaan säästyäkseen turhalta draamalta.
Mitä minä just luin? 😳
Itselläni yli 8v suhde, omat kodit lähekkäin eikä aiota lähivuosina ainakaan muuttaa yhteen.
Miksi pitäsi muuttaa yhteen? Miksi pitäsi perustaa perhe? - Ehkä mies asuu mieluummin omassa kodissaan mieluummin kuin sinun kanssasi yhdessä saman katon alla. Ja kai sen verran olette jutelleet. että tiedät haluaako hän edes lapsia. - Entä jos ei halukaan vaan on tyytyväienn, että voi jakaa elämänsä sinun kanssasi. - Kolmanneksi, jos on olluyt vaikeuskai muodostaa parisuhde, niin jos sellasien saa niin onhan siinäkin sulattelemsiensa. En tiedä kuinka kauan olette olleet yhdessä mutta miski et itse esitä meieheel yhteen muuttamista tai lapsiien "tekemistä" - Osa meistä miehistä (mutta varmasti myös naisista) onnistuu pilaamaan orastavan parisuhteen sillä, että haluaa "heti" kaiken. Pitäsi mahd. pian muutaa yhteen ja saada lapsia seuraavassa käänteessä.