Mervi- äiti, joka valitti KODINhoidon tuen pienuutta radiossa
Minusta on täysin absurdia, että oman lapsen hoitamista verrataan työssäkäyntiin, ja vaaditaan kotonaolosta samansuuruista palkkaa kuin työssä saisi.
Aina välillähän näitä älyn jättiläissiä saa ääntään kuuluviin, ja useimmiten he puhuvat KODINhoidontuesta vinkuessaan tuen riittämäyyömyyttä.
Kommentit (9)
niin ei muuta voi suusta tullakaan kuin typeryyksiä
kyllähän työssäkäyvätkin joutuvat sen kotinsa hoitamaan, tuplapalkkako heille sitten? ja kirjoitettunahan se on kodin hoidon tuki.
Kodin hoito tuki.
vs kotihoidon tuen suuruus. Haloo! ihan kuin niitä voisi suoraan verrata keskenään.
vois vähän isompi olla. Jos hoitaa kotinsa hyvin niin vois saada vaikka satasen ekstraa, sama porkkana työssäkäyvillekin. Näin pysyisi Suomen kodit puhtaina.
elättää minut ja perheeni, kun kerran minä niitä lapsia tahdon.
ämmä istuu perse leveenä netissä kaiket päivät.
työllistäiskin ihmisiä, kun niitten kotien siisteyttä tarkastamaan palkattais jengiä.
mukava, että löytyy ihmisiä, jotka ajattelee samoin KODINhoitotuesta ja siitä tuesta
kyllähän työssäkäyvätkin joutuvat sen kotinsa hoitamaan, tuplapalkkako heille sitten? ja kirjoitettunahan se on kodin hoidon tuki.