Tiesitkö, että itse asiassa äärivasemmisto on aikaansaanut "äärioikeiston"
Ihmiset itse näkee sen aiheutetun haitan ja woketuksen ja miten paikat on täynnä inkkareita. Sitten ihan tavallisia ihmisiä eli niitä jotka sitä haitantekoa vastustaa aletaan kutsua äärioikeistoksi sen jälkeen kun itse on liikuttu äärivasemmalle ja kaikki muut on äärioikeistoa.
"When you move too far to the left, you end up pushing the people in the middle to the right."
Haitta näkyy USAssa myös maan sisällä kun ihmiset muuttaa demokraattiosavaltioista punaisiin.
So many people are fleeing Blue States theyre about to lose Congressional seats
https://x.com/WallStreetApes/status/1903929021030953084
Ja eikös Ruotsikin ole maailmalla kuuluisa ihan vääristä asioista nykyään? Tulee mieleen meidän kesän 23 valtava rasismikohu jolloin vihervasemmisto oli kuulemma huolissaan maan maineesta itse maailmalle levittämiensä huhujen takia ja Ruotsistakin ne on taas ihan hipihiljaa.
Äärisitä ja ääritätä. Kun ei itse osata ajatella täytyy ajatuksia aina johtaa jompaan kumpaan suuntaan jolloin ajatukset ovat aina liikkeellä mutta kumminkin kontrolloituina.