Suutelitko ekan suudelmasi puolisosi kanssa selvinpäin?
Minä en,olin niin ujo.Mutta olimme molemmat hiukan ottaneet ja edelleen kemiat pelaa ilman päihteitä.Olimme parikymppisiä,kun tapasimme.
Kommentit (20)
50 vuotta olen odottanut ensi suudelmaa. Lopputulos taitaa olla sama selvinpäin tai humalassa eli saamatta jää pusu!
En vaan tuhannen tuiskeessa ekana iltana. Tällä viikolla tuosta hetkestä tuli 20 vuotta, rakastan edelleen!
Humalassa pikkujouluissa kun kohdattiin, sittemmin pussailtua tullut myös selvinpäin 13 vuoden ajan.
Vierailija kirjoitti:
Joo, mutta me ollaankin toisella kierroksella.
Mitä vastauksesi tarkoittaa
En. Tuhannen tuiskeessa baarin tanssilattialla samana iltana kun tavattiin. Hämärät muistikuvat.
Vierailija kirjoitti:
50 vuotta olen odottanut ensi suudelmaa. Lopputulos taitaa olla sama selvinpäin tai humalassa eli saamatta jää pusu!
Hyvää kannattaa odottaa. Kyllä sinullekin vielä joku löytyy kun jaksat odottaa. jne...
Vierailija kirjoitti:
Ei kuulu suhteen ulkopuolisille.
No miksi kommentoit ääliö?
Hyvin vahvassa humalassa olimme molemmat. Emäntä ei taida juuri muistaa koko suutelointia.
Emme tunteneet toisiamme ennalta. Tanssiravintolassa tapasimme ja olimme onneksi molemmat soossissa. Minä en selvinpäin olisi uskaltanut lähestyä ja emäntä tuskin olisi selvinpäin lämmennyt minun sössötyksilleni.
En, enkä kahden muunkaan pitkän seurustelukumppanini kanssa. Heidän kanssaan olin krapulassa ja varmaankin joitain promilleja tai osia veressä. Tavattiin seuraavana päivänä kohtaamisen jälkeen. En ole milloinkaan suudellut ensimmäistä kertaa täysin selvinpäin ketään, myöhemmin kyllä paljonkin, vuosikymmeniä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Ei kuulu suhteen ulkopuolisille.
No miksi kommentoit ääliö?
Huvikseni ääliö.
En ole koskaan suudellut puolisoani humalassa, kun en ole koskaan ollut humalassa.
Arvaa mitä ap: Todellallakin suutelin.
Tapasimme ensi kerren oman alan koulutuspäivillä, mitkä kestivät 3 päivää, noihin aikoihin.
Ei ollut digiä, ei nettiä, eikä kännyjä tms.
Tutustuimme jo eka pävänä samassa työryhmässä ja lounaspöydässä. Kumpikin nuoria, vapaita.
Toisen koulutuspäivän iltana, hotellihuoneeseesern mennessö, mies suuteli poskelle.
Pyysi yhteystietoja. Ja siitä se lähti.
Tottakai. Hän heitti minut autolla töistä kotiin ja pysähdyimme matkalla. Suutelimme auton ikkunat huuruun:)
En arvosta kännissä tutustumista.
Vierailija kirjoitti:
En arvosta kännissä tutustumista.
Arvostaisit enemmän, jos olisit niin ujo, että ilman viinaksia olisit ikuisesti yksin.
Yhteisen ystävän kotibileissä tavattiin. Itse olin selvä kun olin autolla liikkeellä, vaimo oli varmaan loppuillasta hieman ottanut. Ei haitannut yhtään, päinvastoin, saattoi olla jopa suhteen alun mahdollistaja. Oli kovin ujo ja kokematon hän vielä silloin.
Tutustuin ex-mieheeni, jonka kanssa olin 15 vuotta opiskelijabileissä. Suudeltiin ja harrastettiin seksiä ennen kun tiesimme toistemme nimet. Minä menin ensin kännipäissäni juttelemaan jotain ihan höpö juttuja tyyliin ensimmäiselle vastaan tulevalle miehelle sen jälkeen kun kaveri oli lähtenyt kotiin oltuaan vielä enemmän kännissä kuin minä.
Joo, mutta me ollaankin toisella kierroksella.