Miksi Suomessa ulistaan Trumpista kun tekee rauhaa realistin keinoin?
Sehän on USAn itse päätettävissä mitä tukevat, ihme ulinaa kuitenkin Suomessa miten USA saisi käyttää rahansa. Nyt vähän vauhdittavat rauhaa toteamalla että miljardeja ei heru enää ellei oikeasti yritetä rauhaa.
Trump kuitenkin realistisin keinoin yrittää rauhaa kun EUn ratkaisu on vain pitkittää sotaa ja antaa venäjän hitaasti edetä.
Kommentit (8)
Eihän Trump mitään väärää teekään, hänen ainoa "synti" on olla eri mieltä vihervasemmiston kanssa ja siksi liberaalivasemmistolaisella valtamedialla nyt ihan naurettava kampanja Trumpia vastaan
Suomessa odotetaan Kekkosta, eikä laiteta tikkua ristiin.
Toveri Krasnov - Make Soviet Union Great Again
Miten tehdään rauha sellaisen kanssa, joka ei pidä mitään sopimuksia? Tulitaukojakin Venäjä on rikkonut jo ennen kuin muste sopimuksen allekirjoituksissa kerkeää kuivua.
Se on realismia Ukrainassa.
Trump ja Vance ovat minunkin presidenttejä, Stubb ja Eu voi painua h......
Siksi koska tällä palstalla hekumoitiin vielä viime vuonna että Putin on jo lyöty ja vallatut alueet saadaan ihan kohta takaisin.
Nyt kun näyttää siltä että Venäjä saakin vahvemman oikeudella hankitut maat pitää itsellään, on alkanut hepuli ja paniikki Ukraina-fanien keskuudessa kun ovat toiveet ja fantasiat eivät osoittautuneetkaan todellisuudeksi. Reaalimaailmassa "hyvä" ei voita vaan se joka on isompi ja vahvempi.
Vierailija kirjoitti:
Eihän Trump mitään väärää teekään, hänen ainoa "synti" on olla eri mieltä vihervasemmiston kanssa ja siksi liberaalivasemmistolaisella valtamedialla nyt ihan naurettava kampanja Trumpia vastaan
Kiva että myönnät, että Trump on teidän oikeistolaisten kanssa samaa mieltä. Niin minä olen arvellutkin.
Mietipä Igor sitä. Mieti oikein kovasti.