Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko täällä ketään pk-tätiä, jonka lapsi on "virikehoidossa"? Miksi? Miksi ei?

Vierailija
14.06.2011 |

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

9pv/kk klo 8.30 -12. Näin saimme säilytettyä päivähoitopaikan haluamassamme päiväkodissa kunnes palasin takaisin työelämään.



Kuopus oli kesällä 2 päivää hoidossa vaikka olin jo jäänyt lomalle. Sain käytyä hammaslääkärissä, kampaajalla jne.



lastenhoitaja

Vierailija
2/4 |
14.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

pk-tädin, joka otti täsitä sapattivuoden tms. kun lapsi meni kouluun ekalle. Lapsi oli kuitenkin muutamana päivänä iltapäiväkerhossa virikehoidossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

tiedän yhden pk-tädin, jonka lapset varmaan ovat olleet hoidossa, kun perheeseen on tullut lisää lapsia.

3 lasta, eikä nelikymppinen täti osannut laittaa mitään ruokaa, lapset itse asiassa paistoivat ranskalaisia, koska äiti ei osannut. (isä tehnyt perheen ruoat, mutta tuossa vaiheessa oli ero/on-off suhde)

Vierailija
4/4 |
14.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei ole ollut, eikä tule olemaan virikehoidossa. Syynä isot ryhmät, hoitajien riittämättömyys, hoitajien asenteet/ammattitaito. En myöskään halua viedä paikkaa, niitä oikeasti tarvitsevilta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä viisi