Lue keskustelun säännöt.
Kokemuksia LASIK/LASEK-leikkauksista?
05.06.2011 |
Onko hintansa väärti? Kuinka nopeasti pääsee? Oliko komplikaatioita jne? Kerro kokemuksesi, kiitos =)
Kommentit (6)
Itse kävin tässä keväällä eikä ole mitään valittamista! Toipuminen oli tosi nopeeta. Leikkaukseen pääse myös nopealla aikataululla, tietysti ehkä vähän paikasta riippuen. Itse kävin Medilaserissa ja kaikki sujui tosi hyvin! Suosittelen!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
takia pimealla ajaminen on hankalaa.
ja leikataanko molemmat silmät yhdessä vai eri aikaan?
pitäisi olla ohimenevä ja parantua ajan kanssa. Yleensä molemmat silmät leikataan yhtä aikaa. Muistaakseni lasikin hinta on 1275€/silmä. Kannattaa katsoa nettisivuilta, löytyy paljon infoa asiasta!
Maanantaina heti soittelen esitutkimusaikaa =)
Itsellä kokemusta Lasik-leikkauksesta. tehtiin Turussa, Silmäexperteillä n. 2,5 v. sitten. Ainut mikä harmitti, oli se etten ollut aiemmin leikkauskeen mennyt!! ;) Niin yksinkertainen, nopea ja kivuton toimenpide oli! Koko hintansa väärtti, ehdottomasti!
Leikkaukseen pääsin muistaakseni parin viikon sisällä, kun ajan varasin ja soveltuvuus leikkaukseen oli tutkittu.
Elämä on oikeasti niin paljon helpompaa ilman laseja, ainakin itselläni kun miinusta oli likempänä kuutta, eli mitään ei juuri ilman laseja tai piilareita nähnyt.