Mitä kivaa lahjaksi 5v. pojalle?
Hintaa voisi olla max. 70 e. Poika tykkää Star warseista ihan älyttömästi mut ei legoilla rakenteleusta. Ei mitään peliä kuitenkaan.
Kiitos vinkeistä :)
Kommentit (6)
Kung-Zhu -jutuista ja DVD-leffojen katselusta.
Eilen poika sai sen hamsterin, haarniskan ja hävittäjän (ovh. yht. n. 40e).
Lelukaupassa oli myös todella paljon Star Wars -kamaa.
En tiedä saako tätä jostain, ja menee ehkä (Suomessa) yli budjetinkin, mutta meidän 5-vuotias StarWars-fani varmaan pyörtyisi onnesta, jos sais tämmösen:
http://www.hilavitkutin.com/2010/02/08/hasbro-tuo-markkinoille-uuden-st…
Osta laadukasta paperia, isoja arkkeja. Hyvät vesivärit/sormivärit ja pidä hänelle kiva iltapäivä tutustuen kuvikseen! Älä sano miten asiat tehdään, älä sano "ei noin!". Kehu ja anna hänelle uskoa siihen että on taiteellinen ja tosi hyvä siinä! Se on paras lahja mitä voit pojulle antaa! :)
Ehkä kannattaisi kysyä noin suuresta summasta jo vanhempien mielipidettä, jos lapsi vaikka haaveilee jostakin jutusta erityisesti. Mutta Star Warista löytyy mm. kylpypyyhkeitä tai petivaatteet, siihen sitten lisänä vaikkapa jokin lelu tai herätyskello tässä malliksi:
http://www.kukunor.com/tuote/5743690-Star-Wars-pussilakana-setti---Dart…
http://www.br-lelut.fi/tuotemerkit/star%20wars/star%20wars/clone%20wars…
Tai sävyyn sopiva säkkituoli.
5-vuotias voisi tykätä myös jostain toiminnallisesta, kuten kengurupallosta, teltasta ryömimisputken kanssa, minitrampoliinista tai tikapuista tai mikä nyt sopiikin heidän kotiinsa.
http://lekmer.fi/sisustus/sohvat-ja-nojatuolit/sakkituolit/molli-toys-s…
Onhan näitä, kun googletin. :)
jos ei sellaista jo ole. Liidokkeja saa siis sellaisia, joissa pyöritetään se kuminauha kireälle, joten lentokone saadaan lentämään. Osta Hobby Pointista. Siellä on parhaat valikoimat myös leijoja (70 eurolla saa jo aivan hulppean leijan).