Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

76-vuotias haluaa vanhuusvuosiksi vankilaan

Vierailija
10.02.2025 |

Niin mikä rikos pitäisi tehdä, että pääsisi vankilaan. Autetaan miestä mäessä!



Helpoimpia ja raastuvalla "tuottoisimpia" ovat tietysti talousrikokset. Mukavaa sekin, ettei tarvitse satuttaa ketään ihmistä. Ei tarvitse kuin vaikka perustaa firma ja pyörittää sitä ilman kirjanpitoa, ja jättää verot maksamatta. Lisätehoja talousrikokseen saa ottamalla tukun lainoja ja jättämällä ne maksamatta. Rahaa kannattaa myös siirrellä firman tililtä itselle ja kavereille ihan miten sattuu.

https://www.satakunnankansa.fi/tekstarit/art-2000011015064.html

Mitäs muille tulee mieleen?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Talousrikosfirman pyörityksessä pitää vaan pitää pää kylmänä ja jatkaa riittävän kauan. Itse toimintakin voi olla rikollista, esim. luvanvaraisella alalla ilman lupia, eikä tietenkään vakuutuksia mihinkään toimintaan. Väkeä kannattaa palkata vaikka nimellisesti, ja jättää palkat sivukuluineen rästiin.

Ap

Vierailija
2/2 |
10.02.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ympäristörikokset on helppoja myös. Akkuja tai muuta ongelmajätettä metsään, saasteita luonnonvesiin jne. Näistä koituu kyllä oikeaa tuhoa, ei kiva.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla