Tänään aliarvostettu Batman elokuva teeveessä
Yön ritarin paluu. Ainut elokuva missä Batman saa kunnolla selkäänsä. Yllättävää kuinka huonot arvostelut faneilta aikoinaan tuli tolle elokuvalle, vaikka siinä on kerrankin kunnon vastustaja kelle ededs Batman ei mahda mitään
Kommentit (5)
Minulle ainoa oikea Batman on Adam West ja 60-luvulla tehty sarja sekä elokuva.
Vierailija kirjoitti:
Minulle ainoa oikea Batman on Adam West ja 60-luvulla tehty sarja sekä elokuva.
Adam Westin taistelukohtaukset on realistisempia kuin nykyajan mäiskeet.
Ennen osattiin tehdä todentuntuisia tappelukohtauksia. Sellaisia millaista tappelu on oikeasti. Nykyään potkut viuhuu ja ukot lentää taivaalla.
Ennen oli nyrkki ja lonkkaheitto. Oikeastaan muita toimivia tekniikoita ei ole. Bonanza oli toinen hyvä, jossa aina torjuttiin laaja baariheijari suojaamalla päätä sivulle ja samalla kädellä tempaistiin takaisin leukaperiin. Tämä on muuten karaten jion katan sovellus.
Paras Batman on se jossa pikkurikollinen Jack Napier tippuu vihreään kemikaalisammioon ja alkaa Jokeriksi.
Parasta elokuvassa on Annen pylly nahka-asussa.
Scarecrow Batman Beginssissä voittaa Banen mennen tullen antisankarina.
Siis mikäli arkivihollinen Joker jätetään pois laskuista.