Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Totuus isoista vuokrataloista

Vierailija
04.01.2025 |

HS kertoo, että Kalasataman uusissa taloissa asukkaat kokevat pelkoa. Osa asukkaista sekoilee porraskäytävässä, jossa roskapusseja. Ovia murretaan sorkkaraudalla. On jo asennettu kameravalvonta.

Kun ei osata elää kuin ihmiset elää, niin totuus pitäisi jo tunnustaa. Tämä Helsingin utopia ei toimi. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja noissa taloissa on vielä vuokrat pilvissä. Yksiön vuokrat lähtee tonnista ylöspäin. Ikävämpi homma on, että tätä tapahtuu ihan tavallisissakin asunto-osakeyhtiöissä. Joku erehtyy vuokraamaan jollekin hämäräveikolle kämppänsä ja sen jälkeen rapussa ja asunnolla käy armoton ralli 24/7 mitä oudoimmille hiippareille ja hyypiöille. Mihin lie toimintaan asuntoja sitten käytetään? Ei ainakaan normaaliin asumiseen.

Vierailija
2/2 |
04.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siinä Lumo One -tornissa on aika villiä menoa välillä kun mamuporukat tunkeutuvat sisälle "viettämään aikaa" niissä yleisissä tiloissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi kaksi