Perjantai 13. Miten päiväsi on alkanut?
Kommentit (23)
Todella huonosti alkoi, erittäin ison yllätyslaskun muodossa, joka teki aikamoisen loven saldooni. Hyvin päivä alkoi siinä mielessä, että pystyin sen kuitenkin maksamaan heti pois. Ja tietysti maksoin sen heti pois, enkä esim. lähtenyt jouluostoksille ensin.
Kahvi ehti huomaamattani jäähtyä kylmäksi.
Migreeniä lääkitty ja iltavuoroon meno 🥴
On. Luin vahingossa tämän aloituksen. Nyt en uskalla enää mennä töihin, jos liukastun käytettyyn kondomiin.
Hammaslääkäri heti aamusta. Muuten OK,
Ennen ne menivät huonosti. Mutta tein henkistä työtä ja sain niiden vaikutusta poistettua. Kaupasta tullessa satoi räntää, ulkona on viimaa ja kaupassa joku miesääni jolisi enkuksi jouluaihetta. Mutta nyt matka oli lyhyt.
Vierailija kirjoitti:
Todella huonosti alkoi, erittäin ison yllätyslaskun muodossa, joka teki aikamoisen loven saldooni. Hyvin päivä alkoi siinä mielessä, että pystyin sen kuitenkin maksamaan heti pois. Ja tietysti maksoin sen heti pois, enkä esim. lähtenyt jouluostoksille ensin.
Se, että joku on keksinyt, että perjantai 13. päivä on epäonninen, ei kyllä vaikuttanut asiaan mitenkään. Minulla on yleensä aina ollut hyvä päivä. Koska se epäonninen perjantai 13. päivä on täysin keksitty, esim. Jeesusta ei ole sinä päivänä ristiinnaulittu, vaan se on pelkkää kirkon väärinymmärrystä ja legendaa. Jeesus ristiinnaulittiin keskiviikkona ja se oli maailmalle onnenpäivä, koska synnit sovitettiin silloin ja ihmisillä alkoi mahdollisuus pelastukseen.
Ihna hyvin päivä alkoi, aamukahvit juotu, ruuat syöty, puuhastellutkin jo olen kaikenlaista, Tk:sta sain hyviä uutisia, saan jättää verenpainelääkkeet kokonaan pois eteeivät ole liian alhalla.
Päiväkahvit saa keittää hetken kuluttua, sitten päivänokosille hetkeksi.
No on tässä vielääpäivää jäljellä ja voi sattua mitä vaan, esimerkiksi taivaalta putoaa avaruusromua tontille, tai .... eipä maalata piruja seinille.
Hyvää juhannusta kaikille ja eläkää siivosti, hellikää toisianne siitä saa hyvän mielen ja hyvän päivän.
Eilen jo helpottanut flunssa paheni uudestaan ja aamumehu kaatui pitkin pöytää ja lattiaa. Kirosanoilla alkoi perjantai 13.
Vierailija kirjoitti:
Menkat alkoi tänään.
Tuo on kamala riesa lisääntymiskykyisillä naisilla.
M70
Mitä onko nyt perjantai,tarvii lähtee viihteelle.
Vierailija kirjoitti:
Mitä onko nyt perjantai,tarvii lähtee viihteelle.
🍺🥃
Mikäs tässä. Vapaapäivä ja heräsin rauhassa kiireettä. Kohta lähdetään ajamaan satamaan ja miniristeilylle. Eipä tää perjantai 13. oo kummempi kun muutkaan perjantait.
Leivinuuni ei syty, sammuu vaan mut ei lähe palamaan. Kotona liian kylmä. Jalkoja särkee kylmän lattian takia kun hermokivut ei siitä kylmästä tykkää.
Vierailija kirjoitti:
Hammaslääkäri heti aamusta. Muuten OK,
1600 euron lasku maksettava ennen joulua. Sairasta. Yksi silta kun hammas lohkesi.
Ei. Odotellaan tässä kaikessa rauhassa.