Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä tekisin lasten kanssa kotonaollessa?

Vierailija
04.12.2024 |

Miehellä on nyt loppuvuoden projekti, jota vääntää käytännössä kaiken valveillaoloaikansa. Eli aloittaa aamulla, pitää lounastunnin ja vähän leikkii lasten kanssa, käy esim. pienellä kävelyllä heidän kanssa. Sitten taas tekee myöhään iltapäivään töitä, pieni tauko, ja siitä melkeinpä nukkumaanmenoonsa asti (osallistuu kyllä joka päivä aina kaikenlaiseen ja auttelee kaikessa pienessä aina välissä). 

Käyn aina aamuisin ja/tai iltapäivin ulkona lasten kanssa, teen ruokia ja kotitöitä jne. Lapsista toinen on vasta melkein 2v ja isompi 5v, ja varsinkin nuoremman kanssa tuottaa päänvaivaa tekemisen keksiminen kotona; meinaa turhautua, sotkee isomman leikit/askartelut jos samassa tilassa. Käydään siis esim. kirjastossa, kerhoissa jne. mutta kotona tarvisin tekemistä lapsille kun ei voida olla aamusta iltaan aina kylillä/kyläilemässä. Alkaa ideat loppua kesken :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.12.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapset päiväkotiin ja äiti töihin. 

Vierailija
2/3 |
04.12.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Lapset päiväkotiin ja äiti töihin. 

Ei tarvetta millään tapaa, eikä vastannut kysymykseen. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
05.12.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tavallisia kotitöitä meillä on tehty ja lapset ovat leikkineet keskenään ulkonakin . Asuimme maalla, joten oli paljon kaikenlaista puuhaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme yksi