Ihme naapureita nämä tällaiset: humalassa kyllä tullaan juttelemaan, mutta selvinpäin kuljetaan ohi nokka pystyssä!
Minun käytökseni EI muutu mahdollisen juopumustilanteen johdosta, joskin sitä tapahtuu suurin piirtein vain kerran vuodessa.
Kommentit (11)
Saattavat olla mielenterveyskuntoutujiakin. Kun on lääkitys päällä, niin eivät edes tunnista naapureitaan.
Kaduttaa sitä kännistäkin kun erehtyi sulle puhumaan.
Ihminen on kännissä erilainen, niin se vain on
Vierailija kirjoitti:
Apukoulun suorittaneita.
Parempi sekin kuin ei kouluja ollenkaan.
Mä olen tuollainen. Mulla on sosiaalisten tilanteiden fobia, en uskalla jutella naapureille mitään selvinpäin. En edes moikata. Kännissä pelko poistuu täysin, ja minusta tulee lisäksi suulas ekstrovertti.
Suomalaiset kännissä uskaltaa tulla juttelemaan.
Viinan tunnettu vaikutus on, että se sammuttaa aivoalueita, jotka vastaa käytöksen estoista, mm. sosiaalisista estoista. Selvin päin ihminen saattaa miettiä, että ei viitsi tunkeilla, kun ei ole mitään tärkeää asiaakaan, tai arvella että toinen ei varmaan halua jutella vaan haluaa olla rauhassa. Humalassa kaikki tuollainen poistuu ja ihminen impulsiivisesti puhuu mitä sylki suuhun tuo, kenelle vaan kuka sattuu olemaan saatavilla.
Apukoulun suorittaneita.