Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuravaatteet ja vedenkestävyys

Vierailija
30.03.2011 |

Ostin tänään Jesper Juniorin puoleen hintaan päiviltä Motions kurahousut ja sadetakin. Nämä:



http://www.jesperjunior.fi/tarjoukset



Ovat normaalia polyuretaania-polyesteriä. Nyt kotiin tullessa huomasin lahkeessa roikkuvan lapun, että vedenpitävyys 3000mm. Kuinka tämä voi pitää paikkansa? Miten sadevaatteissa voi olla noin pieni vedenpitävyys? Meillä on Tickettiä ja Reimateckiä ja niissäkin on jo 5000mm vedenpitävyys? Onkohan tuo joku virhe vai miten selitätte?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

outoa? Kuulostaa kyllä jonkinlaiselta virheeltä? Olen joskus kuullut, että sadevaatteissa pitäisi olla 20 000 että olisikohan tuossa 30 000 ja yksi nolla unohtunut?

Vierailija
2/4 |
30.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

samaa mietin minä. kotona vasta huomasi. tekis kyllä mieli palauttaa jos oikeesti eivät oo OIKEITA kuravaatteita..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

siksi tarjouksessa, että lappuihin tullut painovirhe ja pitäisi olla 30 000?

Vierailija
4/4 |
31.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soitin JesperJuniorille ja sieltä sanottiin, että juuri siksi olivat puoleen hintaan, kun kaikkiin oli menny ihan vääriä lappuja kiinni eli joidenkin housujen lapuissa luki takki ja joissakin luki pipo jne. siispä tämä 3000mm oli myöskin täysin väärä hälytys.



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kahdeksan