Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hyviä vaatteita hyväntekeväisyyskirppareilla

Vierailija
18.11.2024 |

Esim kontissa ja fidassa. Normaalikokoinen 36, 38, 40 saisi sieltä siistit ja jopa muodikkaat vaatteet. Juhlakengät, laukut.  Harmittelen kun olen pyöreä tyllerö, toki jotain löytyy isojen tyttöjen tangosta kun on jo ikääkin. Ajattomia vaatteita.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
18.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kontissa on kyllä paljon hyviä vaatteita. Fidaa ei meidän paikkakunnalla ole, joten en tuosta tiedä, mutta Kontista olen ostanut useitakin merkkivaatteita itse. Ja jos tykkäisi Marimekosta, Noshista tai Nansosta, niin valikoimaa on pilvin pimein.

Vierailija
2/4 |
18.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kontti on hyvä vaatekauppa. Siisti kuin mikä tahansa myymälä,  vaatteet esillä eri lajit eri tangoilla, ei haise kirpparille.  Isojen tyttöjen nurkkaus.

Täkäläinen fida on sekaisempi.  Mekot, yläosat, alaosat samoissa pitkissä tankoriveissä.  

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
18.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mainos?

Vierailija
4/4 |
18.11.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kontti on surkea vaatekauppa, jossa vaatteet on lähes poikkeuksetta törkeän kalliita. Esim. Lidlin vaatteet maksaa siellä yleensä enemmän kuin uusina, vaikka ne olisi nyppyisiä ja muutenkin selvästi kuluneita.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kuusi