soini: raiskatun pakko synnyttää
soini on salannut käsitystään, että kannattaa raiskatun kiusaamsita. tämän on pakko synnttää.
Kommentit (3)
Yleisesti mietittynä, kuinkahan yleistä on se, että raiskattu tulee raskaaksi? Toki niitä varmaan on, mutta käsitykseni mukaan, suurin osa naisista käyttää hormonaalista ehkäisyä. Jos nyt osuu kohdalle, että nainen ei käytäkkään, niin on kyllä äärimmäisen huono tuuri, että raiskaus osuu juurikin ovulaation lähelle.
Siis nyt en ota kantaa mitenkään tähän soinin lausuntoon, mutta kun asiasta tehdään niin iso asia, niin kuinkahan montaa prosenttia raiskauksista tämä asia ensinnäkään koskee??
Ja en aio äänestää soinia. Ei ole mikään hänen puolustutpuheensa, mutta näin yleisesti otettuna, aika pientä osaa väestöä tämä edes koskee.
ihmisen henk.kohtaisella mielipiteellä?
Kuka noita Soinin jorinoita ottaa tosissaan? Onhan se höpissyt kaikkea muutakin "järkevää". Ei ole sen tyypin tyhmyys mikään uutinen (enää).