Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Paras mascara? Suositelkaa hyvää ripsaria!

Vierailija
29.10.2024 |

Hakusessa mascara.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
29.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei ole. se mikä sopii yhdelle,se ei sovi toiselle. riippuu millaiset sun omat on. kysy myyjiltä suosituksia,mikä on ongelasi,hintaraja, toivottu tulos jne. tämä pätee ihan kaikkiin kosmetiikkatuotteisiin. kaikkeen.  ja älä sorru tekoharjaksiin niihin massiivisiin kuin painaisi silmät umpeen.  joskus joku irtoripsitupsu ok tai hyvin kevytkoko rivistä. ne myös syö omaa ripseä.

ripsiseerumit saattavat aiheuttaa kaihia. hiustenpidennykset syö omaa hiusjuurta ajansaatossa. max jos joskus niitä tahdot-sellaiset jotka otat itse pois.. Varsinkin mitä hennommat ripset tai ohuet hiukset.

Onneksi muutakin apua on ja kivaa sellaista kuin irtopuolen matskut.

Mene isoon tavarataloon ja kysele,mutta muista joku konsulentti tupuuttaa just sitä hänen edustamaan merkkiä. Mielutien yleismyyjälät kysyt. Eri asia jos haluat suosia jotain erityistä merkkiä -hinnasta viis.

Vai et ole sitten löytänyt sitä sun omaa. Niissäkin kantsii vaihdella kuitenkin,kuten shampoissakin. Tulee hiuksiin ns tottuminen ja tarvitsee uutta stimulaatiota. Itsellä aina 2 shampoota, se eka-pesevä, sitten toisella joka on funktionaalinen-jokin ominaisuus ruusu kosteuttaa tai suoristaatms. ja käytän nuo 2 aina loppuun. Sitten siirryn seuraaviin kahteen erilaiseen. Mulla piktä tukka voi hyvin. Kylmä jälkisuihku stimuloi päänahkaa.

No kuule, noissa luomiväreissä joo,kyllä voisi kysyä ns hyvää merkkiä. Niissä rapisevia ja huonolla pigmentillä olevia. Niihin ei päde  ihan niin se yksilöllisyys. Kunhan muista kylmä vai lämmintä sävyä.

38 asteen vesiliukoisuus on aika hyvä kriteeri ripsivärille sen voin vinkata. Mutta on hyviä poistoaineita, varsinkin jos haluat vedenkestävän.

Kaunottavaa Syksyä sulle.

Vierailija
2/8 |
29.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulle käy ihan parin kolmen euron mascarat. En suostuiskaan enempää mascarasta maksaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
29.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Cliniquen ripsarit eivät ole tuottaneet koskaan pettymystä.

Vierailija
4/8 |
29.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Essencen lash princess false lash effect on mun lemppari. Maksaa alle 5€ ja hinta-laatusuhde todella hyvä. Sama se joku I Love Extreme ripsari vedenkestävänä on hyvä. Sateellakaan ei valu pitkin poskia. Ainoa miinus on se, että putsaamisessa kestää, eli on siis todella vedenkestävä. Mutta muuten hintaan nähden ei uskoisi, että ovat hyviä. Eli kannattaa joskus kokeilla myös edullisempiakin vaihtoehtoja. Aina iso numero ei takaa hyvää laatua!

Vierailija
5/8 |
29.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

YSL false lash affect, Lancome definicils and Maybellinen mascarat ovat omia suosikkejani. 

Vierailija
6/8 |
29.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

kokeile tuota:

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
29.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on ihan ripsiväri suomeksi.

Vierailija
8/8 |
29.10.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Maybelline Sky High Waterproof, poistamisessa kestää hieman kauemmin koska pysyvyys on huippuluokkaa. Levittyy ripsille kauniin luonnollisesti, ei tönkköripsiefektiä.