Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kenenkään muun mielestä kampaamojen hinnat karanneet käsistä?

Vierailija
30.09.2024 |

Minusta on! Palvelut on nykyään niin kalliita, että jäävät käyttämättä. Tiedän kyllä että kaikki kulutkin ovat kallistuneet ja itsekin olen ollut pienyrittäjä, kulurakenteet on tutut. Silti olen sitä mieltä että nykyään kampaamopalvelut ovat liian kalliita. Tuleekohan hinnat enää koskaan alas? Ainakaan ihmisten tulot eivät nouse samaa tahtia kuin kaikki elämisen menot. Kampaamoon ei vaan ole varaa enää nykyään. Joillain toki varmasti on, onhan niitä rikkaitakin ja varakkaita ihmisiä, mutta moni ei ole. 

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
30.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

On, todellakin! Ihan järkyttävä hintataso ainakin täällä Helsingissä. Värjäys voi maksaa 150-200 euroa, varmaan jossain ylikin. Pelkkä leikkauskin vaikka 60 euroa. Pientä vaihtelua on eri liikkeiden välillä, mutta aika tolkuttomia hintoja on monessa paikassa. 

Vierailija
2/6 |
30.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todellakin on. Olen jo vuosikausia tasoittanut pitkät hiukseni itse. Luonnolliseen tummanruskeaan väriin olen tyytyväinen eikä tarvetta värjätä. Myös lasten hiukset leikkaan itse.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
30.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todellakin on. Katselin tässä Helsingistä väri+leikkausaikaa pitkille hiuksille. Hinnat olivat 150-250e. Ei tahdo olla varaa enää käyttää kampamamopalveluita.

Vierailija
4/6 |
30.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hiusmallista kiinni... Käyn 5 viikon välein leikkauttamassa, maksaa 29€. Värjään itse, maksaa kympin kuukaudessa.

Vierailija
5/6 |
30.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ei ole kiire, kannattaa kokeilla alan oppilaitoksia ja kampaamokouluja. 

Vierailija
6/6 |
30.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä leikkautin pitkän tukan latvat. Maksoi yli 100 euroa Helsingissä. Voitte arvata, että siinä paikassa en toista kertaa käynyt. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä seitsemän