Pelaaminen (tinder)
Olen pelannut tinderiä välillä aika intensiivisesti. Olen sen kautta ollut myös parissa pidemmässä suhteessa, mutta aina sinkkuna tulee sitten pelailtua enemmän. Jostain syystä matchien saaminen ollut aina kohtuullisen helppoa, joten olen keksinyt itselleni huvikseen myös muita sääntöjä ja rajoitteita.
Yksi pelikerta oli sellainen, että otin heti tinder goldin kuukaudeksi ja keräsin noin sata matchia. Niistä valikoin vielä noin 20 jatkoon ja tein kuuden kuukauden suunnitelman siitä miten aion treffata näitä naisia. Sitten aloin juttelemaan heille yksi kerrallaan ja tapasin aina uuden naisen noin kuukauden välein, paitsi yhdessä vaiheessa meinasi lähteä mopo keulimaan, kun tapasin viitenä viikonloppuna peräkkäin uuden naisen. Suurimman osan kanssa oli seksiä heti ensimmäisillä treffeillä.
Nyt tällä kerralla oli uudet säännöt, enkä ole ottanut goldia vielä, niin ollut hankalampi baikeustaso. Nyt vuoden aikana toistaiseksi olen tavannut vain kolme naista, mutta he ovat kaikki minua puolet nuorempia. Sääntönä siis oli, että seuraavan pitää olla edellistä nuorempi, joten noudatin sitä. Nyt tulee kuitenkin moraalin rajat vastaan, koska en oikeastaan halua mennä 19-vuotiaasta nuorempaan.
Keksikää mulle seuraava sääntö, millä pelaan? :)
Kommentit (4)
Tinder on syvältä, jos maksat ei tule "tykkäyksiä" kun näkisit ne, jos et maksa tulee valtavasti tykkäyksiä ja koska et näe niitä se painostaa maksamaan. Monet näistä sitten bottitilejä.
Toisekseen ihmiset ei tajua ilmeisesti sitä, että osuma vaaditaan jotta voi kirjoitella. Kuinka monell onkaan "laita viestiä kirjoitelkaa"
Voi luoja.
En tiedä tinderistä mitään, mutta sen tuosta kirjoituksesta sanon, että en tykkää. Kulutat toisten aikaa ja vaivaa peleilläsi. Siellä kuitenkin aika moni ihan tosissaan hakee seuraa ja hukkaat sitten heidän aikaansa.
Pelailijat vois pyöriä keskenään.
Yritä saada joka viikko enemmän seksiä. Ekalla yhden kanssa, toisella kahden, kolmannella kolmen ja niin edelleen. Itse pääsin aikanani kuuteen.
Yritä saada joku nainen suostumaan siihen, että laskee kaapelia sun päälle tai sinä hänen päälle.