Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tilillä rahaa hirveästi ja tuetkin tulee siihen päälle vielä

Vierailija
24.09.2024 |

On tää kyl mukavaa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tule tukia mutta palkka tulee... edellisestä liksasta on näköjään reilu 2100 € vielä käyttämättä vaikka kaikki maksut ja muut on hoidettu... no kait nuo pitää taas sijoittaa kun just nyt ei keksi mitään mitä tarvitsis.

Vierailija
2/4 |
24.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on tilillä rahaa about tonni.

Mulla on toinen tili, jonne menee joka kk summa, joka kattaa sen kuukauden osuuden määrän.

Vuokraamme 2 huonetta ja toinen maksaa joka pe käteisellä. Rahat laitetaan heti lauantaina ruokakauppaan.

Päivää ennen palkkapäivää jätän tilille tonnin, kaikki muut menevät asuntolainaan

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varautukaa siihen että totu poistuu ja tilalle tulee pieni vastikkeellinen yleistuki 200-500€/kk ja siitä tulee ruokakunta kohtainen ja omaisuutta ei saa olla 10 000€ enempää. Myös työkyvyttömyyseläkkeet poistuu ja siirtyy yleistuen piiriin, samoin vammaistuki sekä eläkkeensaajan hoitotuki.

Vierailija
4/4 |
30.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulle tulee tilille lakisääteinen 2000 euroa kuukaudessa ja se riittää elämiseen ihan hyvin. Kiva on kun ei tarvitse herätä aikaisin. Kävin tänään tankkaamassa auton Jakomäessä (diesel 1,513 euroa litra), sitten kävelylenkillä Laajasalossa ja vielä edelleen ostamassa remonttitavaraa Puuilosta. Mikäs tässä on elelless valmiissa maailmassa kun aurinkokin paistaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä neljä