Käyn ainoastaan ravintoloissa ulkomaan matkoilla.
Saa rahoille vastinetta ja iloisia ihmisiä ympärillä.
Kommentit (10)
Niin minäkin. Kerran vuodessa, joskus kaksi, riittää kun syödään monia kertoja hartaasti nautiskellen terveellisistä ihanista tarjoiluista upeissa maisemissa lämpimässä. Ruokakin on ihan eri sfääreissä kuin täällä. Menkööt konkkaan pottujensa kera vaikka ihan kaikki raflat täällä.
Et käy ulkomailla ollessa missään muualla kuin ravintoloissa? No, jokainen kai tyylillään.
Siis et käy ulkomaanmatkoilla missään muualla kuin ravintoloissa?
Et sitten kovin paljon siitä ulkomaasta näe, jos käyt ainoastaan ravintoloissa. Itse käyn myös esimerkiksi teatterissa, oopperassa, museoissa ja monenmoisissa muissakin nähtävyyksissä. Vähän shoppailenkin.
Aika tylsiä matkoja sulla, jos et missään muualla käy.
Ravintolat Suomessa saisi mennä konkkaan liiallisen ahneuden takia. Ulkomailla käydään ravintoloissa tietysti.
Syö sinä vain pelkästään ravintoloissa. Meille maistuu myös itse tehdyt ruoat omalla talolla/huvilalla kun olemme matkoilla. Paljon kivempi grillata iltaisin, tissutella vähän ja käydä välillä uimaaltaassa omassa rauhassa.
Onkohan tuo Viro enää ulkomaa meille suomalaisille. Mut joo, siellä vaan tulee rafloissa käytyä. Ei missään gurmeepaikoissa eikä edes joka päivä vaan useimmiten tutuissa lounas- ja pihvipaikoissa ja baareissa. Niissäkin saa usein jotain perusannoksia. Ravintolat ei ole harrastus vaan välttämätöntähän se on joka päivä syödä. Suomessa on ravintolat ylihintaisia meille, mieluummin kokkaillaan kotona.
Käyt ainoastaan raivintoloissa...kerropa lisää, ap.
Jaa.
Kiitos tiedosta...